Pierwszy ogólnopolski konkurs dla studentów i młodych pracowników nauki na prace naukowo-badawcze dotyczące rewitalizacji terenów zdegradowanych REVITARE cieszy się dużym zainteresowaniem.
Do konkursu, organizowanego przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, zgłoszono 59 prac, ocenianych w pięciu kategoriach: przyrodniczo-krajobrazowej, technologiczno-inżynierskiej, projektowo-planistycznej, ekonomiczno-prawnej oraz społecznej.
Laureatów konkursu wyłoniło jury pod przewodnictwem dr. hab. Adama Rostańskiego.
Główne nagrody przypadły Izabeli Żoczek i Justynie Żoczek za pracę „Rewitalizacja Parku im. Jana Pawła II w Gdańsku” (kategoria przyrodniczo-krajobrazowa), Arlenie Kowalskiej za projekt pn. „Zastosowanie metod geoelektrycznych w badaniach składowisk odpadów powęglowych w byłych piaskowniach przed procesem ich rekultywacji” (kategoria technologiczno-inżynierska) oraz Krzysztofowi Rogatce za „Koncepcję rewitalizacji i zagospodarowania obszaru Starej Rzeźni Miejskiej w Toruniu” (kategoria projektowo-planistyczna). Nagrodzeni zostali również Tomasz Szulc za „Innowacyjną metodę rangowania publicznych i prywatnych przedsięwzięć rewitalizacyjnych na zdegradowanych obszarach miejskich” (kategoria ekonomiczno-prawna) oraz Maja Grabkowska za projekt „Nowi mieszkańcy starej dzielnicy Gdańska i ich u...