Czerwiec to miesiąc, w którym w „Wodociągach-Kanalizacji” poruszamy tematykę tworzyw sztucznych w sieciach wodociągowych, co znajduje potwierdzenie w opracowanym raporcie. Zagadnienie to przeanalizowali prof. Marian Kwietniewski oraz dr Krzysztof Bortel. W kolejnym wydaniu również zajmiemy się kwestią wykorzystania tworzyw sztucznych, ale skupimy się na sieciach kanalizacyjnych. Nasi stali czytelnicy z pewnością wiedzą, że tematy raportów przygotowywane są przez redakcję z dużym wyprzedzeniem i ustalane na cały następny rok. W związku z tym apelujemy do naszych odbiorców – jeśli macie propozycje tematów do działu „Raport WOD-KAN 2012”, przesyłajcie je do redakcji. Jeżeli chcielibyście poczytać w naszym miesięczniku o jakimś istotnym zagadnieniu, powiadomcie nas o tym! Jesteśmy otwarci na uwagi oraz pomysły, czekamy na nie i obiecujemy wszystkie rozpatrzyć.
W bieżącym numerze przeprowadziliśmy małą rewolucję. Pożegnaliśmy się z działem „Wiadomości bez granic”. Jego hermetyczną tematykę zastąpi „Kropla świata”, mająca nieco lżejszą formułę. Dzięki niej będziemy prezentować światowe nowinki. Mam nadzieję, że nowy dział przypadnie czytelnikom do gustu.
Dla wielbicieli pióra Ewy Gosiewskiej niezwykła gratka w dziale „Pomniki techniki”. Autorka tym razem zaprasza na wycieczkę po Poznaniu, czyli prawdziwą peregrynację w czasie i przestrzeni.
Zachęcamy również do lektury artykułu „Krótka kołdra dla wod-kan”. Jego autorka, Jolanta Kuligowska-Roszak, z właściwą sobie swadą i przenikliwością przedstawiła spojrzenie wybiegające w przyszłość. Postuluje ona, by nie zamiatać problemów pod dywan, apeluje o myślenie perspektywiczne i ustalenie strategii działań dla całej branży na nadchodzące lata.
 
Anna Lembicz