Nadeszła rewolucja dotycząca nie tylko utrzymania czystości i porządku w gminach, lecz także systemu zbierania odpadów.
Coraz częściej można spotkać na terenach miast, spółdzielni i osiedli bardzo estetycznie wykonane oraz zajmujące niewiele miejsca kosze na odpady z podziemnym mechanizmem składowania nieczystości. Ich największym atutem jest właśnie zainstalowany pod powierzchnią ziemi pojemnik, w którym magazynowane są odpady wyrzucane przez lokalną społeczność. Metoda ta jest bardzo funkcjonalna i przynosi wiele zauważalnych korzyści. Czy podbije rynek gospodarki odpadami? O opinię poprosiliśmy przedstawicieli miast, na obszarze których zostały zainstalowane podziemne kontenery.
 
Agnieszka Kukiełczak, Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych
O budowie podziemnych zbiorników na odpady w Gdańsku zdecydowały: dotychczasowe problemy z utrzymaniem porządku wokół wytypowanych miejsc gromadzenia odpadów oraz sprawdzanie się za granicą innowacyjnych technologii gromadzenia odpadów bytowych stałych w miejscach publicznych – gęsto zaludnionych. Dlatego postanowiono wykorzystać pionierskie rozwiązania w Gdańsku.
Na wytypowanie miejsca budowy podziemnych zbiorników na odpady miało wpływ szereg czynników, takich jak: gęstość zabudowy i zaludnienia, możliwość dojazdu samochodów opróżniający...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?