Wygospodarowanie przestrzeni terenów rekreacyjnych w dużym mieście jest niezmiernie trudne. Rozwiązaniem może być zaadaptowanie niewielkich skwerów i terenów nieużytkowanych. Często właśnie takie tereny wyposażone w plac zabaw oraz sprzęty do gier i sportu stanowią o atrakcyjności miejsca zamieszkania i tworzą sieć aktywnego wypoczynku. 
 

Wprowadzenie tego typu atrakcji do miast nie jest niczym nowym, a przyczynia się nie tylko do poprawy zdrowia, ale również do integracji mieszkańców. Z uwagi na formę, aktywność w mieście możemy podzielić na czynną i bierną, natomiast ze względu na wiek dzielić ją można na program przeznaczony dla dzieci, młodzieży, dorosłych i ludzi starszych.
Podstawowym elementem w kategoriach kompozycyjnych w zakresie formowania i kształtowania architektury krajobrazu jest wnętrze. Pojęcie wnętrza ma aspekty psychiczne, społeczne i formalne, a równocześnie występuje wszędzie – zarówno w nas samych, jak też w naszym otoczeniu stworzonym przez przyrodę i przez człowieka. Rozwiązania i określony program terenów aktywności w mieście często jest determinowany przez jego układ hierarchiczny (osiedle, dzielnica, śródmieście itp.) oraz użytkowników.
Nie tylko dla najmłodszych
Dla rodziców z...