Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Niski poziom wody w Renie może mieć dramatyczne konsekwencje dla niemieckiej gospodarki

Niski poziom wody w Renie może mieć dramatyczne konsekwencje dla niemieckiej gospodarki
PAP/dom
08.08.2022, o godz. 13:51
czas czytania: około 2 minut
0

Upały i brak deszczu doprowadziły do spadku poziomu wody w Renie w niektórych miejscach nawet poniżej jednego metra. Tak niski poziom wody może mieć dramatyczne konsekwencje dla gospodarki, ponieważ rzeka jest jednym z najważniejszych szlaków transportowych w Niemczech - informuje telewizja ARD.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Zagrożone są dostawy węgla dla elektrowni Staudinger w Hesji i elektrowni Datteln w Nadrenii Północnej-Westfalii; spółka energetyczna Uniper może być zmuszona do ograniczenia produkcji energii w tych elektrowniach w najbliższych tygodniach. Przedsiębiorstwo ogłosiło niedawno, że do 7 września mogą wystąpić zakłócenia w produkcji.

Poziom wody – zaledwie 56 cm

Szczególnie mało wody w Renie jest w przewężeniu w Kaub koło Koblencji, gdzie poziom wynosi zaledwie 56 cm. Aby przepłynąć przez to wąskie gardło z pełnym załadunkiem, statki muszą mieć zapewnioną głębokość rzeki 1,5 m.

Ren jest jednym z najważniejszych szlaków żeglugowych w Niemczech, którym transportowane są towary takie jak zboże, chemikalia, minerały, węgiel i produkty naftowe. Fale upałów i brak deszczu spowodowały, że poziom wody w rzece spada od tygodni. W kilku miejscach spadł już poniżej jednego metra, choć o tej porze roku Ren ma średnio dwa metry głębokości.

Nie wiadomo jak długo frachtowce będą jeszcze na Renie. Władze nie zamykają rzeki przy niskiej wodzie i pozostawiają przedsiębiorstwom żeglugowym decyzję, czy chcą dalej pływać.

25-35 proc. pojemności statków

– Nadal pływamy, ale możemy załadować tylko około 25 do 35 proc. pojemności statków – powiedział szef spółdzielni żeglugowej DTG Roberto Spranzi, cytowany przez ARD.

Niski poziom wody powoduje też inne problemy. Jak informuje agencja DPA, spacerowicz znalazł w niedzielę wieczorem starą amunicję na brzegu Renu w Erpel. Według policji amunicja stała się widoczna ze względu na niski poziom wody. Na szczęście pocisk z czasów II wojny światowej nie stanowił już zagrożenia. Ze względu na obecny niski stan wody, policja regularnie otrzymuje podobne zgłoszenia i radzi obywatelom zachować szczególną ostrożność.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

życzliwy

Komentarz #194971 dodany 2022-08-08 22:53:27

Cieki wodne to mój konik ,staram się czytać o tym problemie dotyczącego całego świata ale nikt nie postanowił sprawy na ostrzu noża i opozycjonistów sposobu rozwiązującego taki problem, wyganiając ich na Saharę. Szkoda że dopiero teraz zaczęto pisać i użalać się że wody brak, i wylazło szydło z worka i zabrano się do kopania studni w której i wody brak sprawa dawno temu mogła być do załatwienia. Wiem że moje pisanie psu na budę się przyda ale już na cop-24 katowicach2o18 opisywałem co można zrobić ale bez odzewu . A szkoda stracone 4 lata, następne pismo do Glasgow w Anglii [email protected] ,,moje spostrzeżenia na temat ochrony środowiska,, 31.10 2021r godz 22.53 retencja, magazyny energii, gospodarka wodna, zmiany klimatu, agrotechnika i nie stosowany oraz nie przetestowany jeszcze system napędu turbiny dla dobra narodów świata i Matki Natury system napędu turbiny. Jestem już stary i chciałbym z chodząc z tego raju zasypiając w moim łóżku i w swoim kraju .Wątpię to co mi się marzy, jest jeszcze nieosiągalne, narody nie dorosły do tak wielkich zmian ale nastąpi to niebawem. Dla Niemców jedna rada znam waszą mentalność a wasze rzeki potrzebują tylko 50 %tego co nasze, więc jeśli jesteście zainteresowani zmianami na lepsze i poprawić żeglowność i zastosować mój napęd turbiny płynąca masą wody? podpowiem w czym rzecz .U nas nie ma z kim gadać. Pozdrawiam Gustaw. M

Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024