– Do 21 lipca 2023 r. JST mogą składać wnioski o wsparcie na przygotowanie terenów inwestycyjnych. Zachęcam do tego wszystkie samorządy. O dofinansowanie można starać się na wszystko, co wiąże się z budową lub modernizacją obszarów inwestycyjnych – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.
Polski Ład
26 czerwca 2023 r. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił siódmy nabór z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na rozwój stref przemysłowych. Nabór trwa do 21 lipca br.
Wnioski mogą składać wszystkie samorządy: gminy, powiaty, województwa oraz związki JST.
JST może złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie w limitach nieprzekraczających: 100 mln zł oraz 250 mln zł. Maksymalne dopłata państwa to 98%. Dofinansowanie można przeznaczyć na:
- budowę lub modernizację infrastruktury drogowej,
- budowę lub modernizację infrastruktury elektroenergetycznej,
- budowę lub modernizację infrastruktury technicznej drogowej,
- budowę lub modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjną.
Wniosek może dotyczyć:
- istniejących terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 80 ha,
- planowanych terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 60 ha,
- międzynarodowych terminali intermodalnych o strategicznym znaczeniu gospodarczym, funkcjonujących w ramach sieci kompleksowej i bazowej TEN-T.
Program Inwestycji Strategicznych
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez województwa, gminy, powiaty, miasta lub ich związki w całej Polsce.
Siódma edycja naboru wniosków o dofinansowanie „Rozwój stref przemysłowych” rozpoczęła się 26 czerwca 2023 r. i trwa do 21 lipca 2023 r. do godz. 17.00.
W czasie siódmego naboru każda JST czy związek JST może złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie, w tym:
- 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 100 mln zł
- 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 250 mln zł
Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych będzie wypłacane:
- w przypadku inwestycji, których realizacja nie będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy: po zakończeniu inwestycji
- w przypadku inwestycji, których realizacja będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy: w 2-3 transzach, zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji (po zrealizowaniu kolejnych etapów inwestycji)
Wypłaty dofinansowania będą realizowane w tzw. oknach płatniczych, czyli stałych terminach wypłat ogłaszanych na stronie internetowej banku. W każdym miesiącu planowane są dwa okna płatnicze.
Komentarze (0)