W trakcie wydarzenia można spodziewać się nawet do 120 spektakularnych przelotów na godzinę
Teleskop
„Osobom niewtajemniczonym, warto podpowiedzieć, że meteory są to kosmiczne kamienie wpadające do atmosfery ziemskiej z dużymi prędkościami. Rzadko jednak docierają do powierzchni nasze planety, ponieważ ulegają spaleniu w wyniku tarcia o powietrze, co obserwujemy w postaci jasnej wstęgi” – zaznacza w swoim komunikacie Ogród Botaniczny w Łodzi.
Oprócz grupowych obserwacji nieboskłonu na terenie ogrodu botanicznego, Planetarium EC1 udostępni dodatkowo uczestnikom wydarzenia teleskop zwierciadlany, przez który będzie można zobaczyć wiele interesujących, kosmicznych obiektów (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych).
Spotkanie odbędzie się od 21:00 do 24:00 w centralnej części ogrodu przy największym stawie, w miejscu oddalonym od źródeł światła i zapewniającym najlepsze warunki obserwacji.
Warsztaty i leżaki
Dodatkową atrakcją dla uczestników obserwacji astronomicznych będą organizowane równolegle w innej części ogrodu warsztaty entomologiczne, czyli bezkrwawe łowy w fascynującym świecie nocnych owadów, które będziemy wabić za pomocą specjalnych lamp, a następnie fotografować.
Tego dnia wyjątkowo kasy biletowe od ulicy Krzemienieckiej oraz od ul. Retkińskiej będą czynne dłużej. Organizatorzy przygotują ponad 100 leżaków, ale najlepiej zabrać także własny koc, cieplejsze ubranie, a może także spray na komary, które potrafią uprzykrzyć podziwianie “spadających gwiazd”.
Komentarze (0)