Katowice zostały we wtorek odznaczone nagrodą “Przyjazny Samorząd” przyznawaną przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Śląsk.
Otwarci na dialog
– Chętnie zaangażowaliśmy się w program Kodeks Dobrych Praktyk, dzieląc się swoimi doświadczeniami i pomysłami. W dalszym ciągu jesteśmy otwarci na dialog wiedząc, że razem tworzymy ekosystem gospodarczy, który pozytywnie oddziałuje na jakość życia mieszkańców Katowic” – przekazał w informacji prasowej Marcin Krupa, prezydent Katowic. “Nasze zaangażowanie w projekt zostało docenione przez ekspertów, co znalazło odzwierciedlenie w nagrodzie “Przyjazny Samorząd”, za którą dziękuję – dodał.
Nagrodę otrzymały samorządy z województwa śląskiego, które są najbardziej zaangażowane w budowanie pozytywnych relacji z przedsiębiorcami. Nagrody oprócz Katowic otrzymały również: Siemianowice Śląskie, Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Tychy, Mikołów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Kodeks Dobrych Praktyk
W marcu 2022 r. został zainicjowany projekt “Kodeks Dobrych Praktyk – Dialog pomiędzy samorządem a biznesem” przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Śląsk oraz Center for International Private Enterprise (CIPE). Celem projektu jest pomoc w dialogu między przedsiębiorcami a samorządami. W jego ramach odbywały się warsztaty, konsultacje i tworzone były inicjatywy ułatwiające komunikację.
– Chcemy, aby nasz projekt przyczynił się do trwałej poprawy relacji i zrozumienia między samorządem a biznesem, co przyniesie korzyści zarówno dla biznesu jak i lokalnych społeczności – poinformował prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Śląsk Marcin Materna.
Organizatorzy podkreślili, że spotkania organizowane w ramach projektu okazały się doskonałą okazją do nawiązania cennych kontaktów oraz relacji biznesowych.
Dobre relacje i współpraca
– Dobre relacje pomiędzy samorządem i biznesem, zrozumienie wzajemnych potrzeb, możliwości i ograniczeń każdej ze stron przekłada się zarówno na rozwój firm, jak i regionu. Mamy świadomość, że współpraca z przedsiębiorcami nad ciągłym i zrównoważonym rozwojem ekosystemu gospodarczego jest ważna. Wierzymy, że przystąpienie do projektu wpłynie na rozwój przedsiębiorczości i otoczenia biznesu w zakresie dialogu społecznego Miasta z przedsiębiorcami – dodała Magdalena Kolka, zastępczyni naczelnika wydziału obsługi inwestorów.
Projekt realizowany jest w sześciu miastach w Polsce przez organizację Center for International Private Enterprise.
Komentarze (0)