Reklama

ad1a stihl [02.10-22.10.24]

POLECO 2024: korzyści środowiskowe i biznesowe

POLECO 2024: korzyści środowiskowe i biznesowe
Bartłomiej Leśniewski
17.10.2024, o godz. 11:40
czas czytania: około 4 minut
0

W Poznaniu trwają Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. Transformacja niskoemisyjna i system kaucyjny – okazały się przewodnimi tematami imprezy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

Uczestnicy mieli także okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami dla ochrony środowiska i gospodarki obiegu zamkniętego prezentowanymi przez wystawców targów.

Recykling

Uczestnicy targów rozmawiali m.in. na temat roli branży recyklingu metali w kontekście gospodarki obiegu zamkniętego oraz spełniania unijnych wymagań środowiskowych. Poruszone zostały także takie zagadnienia jak: system kaucyjny i rozszerzona odpowiedzialność producenta, transformacja cyrkularna biznesu oraz obieg zamknięty tworzyw sztucznych. – Omówiliśmy także inne kluczowe i węzłowe tematy. Zastanawialiśmy się na przykład dlaczego wbrew logice wdrażania zasad gospodarki obiegu zamkniętego zdecydowano w Polsce o wdrożeniu systemu kaucyjnego przez wprowadzeniem ROP – mówi Wojciech Janka, prezes Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast.

Systemy wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego w zakresie wdrażania zielono-błękitnych rozwiązań, takich jak renaturyzacja terenów i retencja wody, są niezbędne dla zrównoważonego rozwoju lokalnych społeczności, dlatego inicjatywy mające na celu poprawę jakości powietrza, w tym programy monitorowania i redukcji emisji zanieczyszczeń, były kluczowym elementem poddanym dyskusji na targach.

Złote medale

Po raz kolejny kapituła konkursu przyznała Złote Medale na targach POLECO 2024. Jak podkreślali eksperci oceniający zgłoszone rozwiązania, wybór laureatów był bardzo trudny z uwagi na ich wysoki poziom innowacyjności oraz unikalne cechy związane ze zrównoważonym rozwojem. Kapituła postanowiła przyznać siedem Złotych Medali produktom zgłoszonym przez wystawców targów POLECO.

  • Biodegradowalne kompostowalne worki na odpady zielone i kuchenne z taśmą ściągającą

Biodegradowalne kompostowalne worki na bioodpady tworzone na bazie PLA (polilaktydu) – surowca otrzymywanego z materiałów roślinnych odnawialnych oraz skrobi modyfikowanych. Materiał tych worków bez trudu ulega rozkładowi w kompostowniach przemysłowych, a jakość kompostu nie ulega pogorszeniu. Worki wykonywane zarówno w postaci rolek, składek, bądź rolek z taśmą ściągającą, która również wykonana jest z tego samego materiału.

Zgłaszający i producentem było SIPEKO Spółka z o.o.

  • Klasyfikator Coanda

Najnowszy separator powietrzny Schulz & Berger, Klasyfikator Coanda, został opracowany w celu odseparowania frakcji lekkiej od ciężkiej przy niskim zużyciu powietrza i energii oraz jak najprostszej instalacji. Dzięki specjalnej konstrukcji i sterowaniu powietrzem Klasyfikator Coanda osiąga niezwykle wysoki stopień skuteczności separacji, nawet w przypadku nakładających się na siebie materiałów. Wyznacza on nowe standardy pod względem wydajności separacji i kompaktowej konstrukcji.

Zgłaszającym był AGREX – ECO Sp. z o.o. – producentem jest Schulz&Berger Luft i Verfahrenstechnik GmbH.

  • Maszyna rozpakowująca SMIMO120

Maszyna Rozpakowująca SMICO120 to rozwiązanie od firmy Smicon. Nasze maszyny kupują klienci w celu przetwarzania i uszlachetniania strumieni odpadów organicznych i artykułów spożywczych. Dzięki ponad 1000 maszyn dostarczonych na cały świat, maszyny Smicon działają na każdym kontynencie.

Zgłaszający to KROZMET s.c. Dawid Dąbrowski, Przemysław Agaszewski, Jarosław Trusiak – a producnent SMICON International B.V.

  • Platforma i-STEP

i-STEP Czujniki i inteligentne narzędzia analityczne stanowią podstawę nowego działu produktów i-STEP. Stanowią one punkt wyjścia dla dalszych usług cyfrowych. Otwiera to przed klientami nowe możliwości optymalizacji działania ich maszyn przetwórczych. Analiza drgań i-STEP Vibrosense Zestaw składający się z czujnika i aplikacji na smartfona umożliwia prostą i dobrze uzasadnioną analizę drgań. i-STEP Workbench Kompleksowy portal internetowy do stałego monitorowania procesów obróbki.

Zgłaszający i producent to IFE Aufbereitungstechnik GmbH

  • Sielaff SiCompact ECO M

idealne rozwiązanie do sklepu: butelkomat, który zbiera i segreguje: szkło, PET i aluminium. To wszystko w urządzeniu zajmującym zaledwie 1,09m2! Zaawansowana technologia z instalacją Plug-and-Play opartą na napięciu 230 V. Marka sprawdzona w niemieckim systemie kaucyjnym od 20 lat.

Zgłaszającym było INTERZERO Organizacja Odzysku Opakowań S.A., producentem Sielaff GmbH & Co. KG – producent.

  • Stacjonarny rozdrabniacz jednowałowy Arctos

Nowe stacjonarne rozdrabniacze wolnoobrotowe jednowałowe serii Arctos to znakomita propozycja jako wstępny rozdrabniacz do przygotowania odpadów biodegradowalnych dla kompostowni do dalszego procesu kompostowania czy do rozdrobnienia materiałów wielkogabarytowych, materiałów poprzemysłowych dla zakładów komunalnych lub do produkcji RDF. Ponad 3,5 m wał rozdrabniający z silnikami o mocy 200 kW zapewni odpowiednią moc i wydajność w pierwszym etapie rozdrobnienia materiałów i w procesie dalszego przygotowania materiału.

Zgłaszającym był AGREX – ECO Sp. z o.o. – producentem jest Eggersmann GbmH.

  • Twister – Separator frakcji organicznych od opakowań

innowacyjne rozwiązanie jest dostosowane do zarządzania odpadami żywnościowymi w dużych hotelach, a jednocześnie jest wystarczająco kompaktowe. Wydajnie przetwarza odpady organiczne i zapewnia czyste, suche opakowania dzięki wbudowanemu otwieraczowi worków. Funkcja automatycznego czyszczenia systemu sprawia, że konserwacja jest bezproblemowa, a jego niezawodność i niskie zużycie energii zapewniają zrównoważoną pracę. Zaprojektowana z myślą o małych rozmiarach maszyna ta jest idealna do maksymalnej i efektywności wykorzystania przestrzeni bez uszczerbku dla wydajności.

Zgłaszającym był AGREX – ECO Sp. z o.o. – producentem jest Drycake.

O targach

POLECO przyciąga wystawców i zwiedzających z Polski i zagranicy, co stwarza unikalne możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych na skalę międzynarodową. Wystawcy mają szansę zaprezentować swoje produkty i technologie szerokiemu gronu potencjalnych klientów oraz partnerów.

Targi POLECO to także miejsce, w którym kształtowana jest przyszłość branży. Dlatego warto już teraz zarezerwować miejsce na tym prestiżowym wydarzeniu i dołączyć do grona innowatorów działających na rzecz ochrony klimatu.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ZM WEBINAR4 Fundacja Sendzimira [17.10-07.11.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024