Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Puławy docenione za tereny zielone

Puławy docenione za tereny zielone
14.05.2010, o godz. 9:16
czas czytania: około 2 minut
0

Towarzystwo Urbanistów Polskich doceniło puławskie projekty w konkursie na najlepiej urządzoną przestrzeń miejską. Chodzi o bulwar rekreacyjno-wypoczynkowy nad Wisłą oraz układ terenów zieleni tworzących korytarz ekologiczny do osiedli mieszkaniowych. Projekty zostały zrealizowane przez Urząd Miasta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Dwa lata temu na zaniedbanym dotąd terenie w rejonie ul. Wróblewskiego i Karpińskiego powstał park Solidarności. Od niego do hali MOSiR prowadzi tzw. ciąg pieszo-jezdny, wzdłuż którego usytuowane są trzy skwery. Ten obszar stał się prawdziwym ekologicznym korytarzem. Skwer przy ul. Polnej jest wyposażony w siłownię "pod chmurką", a przy ul. Skłodowskiej oraz przy hali można odpocząć na skwerach, o które zadbało miasto i spółdzielnia mieszkaniowa.

Puławskie projekty zostały pozytywnie ocenione w pierwszym etapie konkursu TUP. W drugim zostaną przedstawione szczegółowe materiały dotyczące przedsięwzięć. Najważniejsze jest jednak to, że oba projekty poprawiły wizerunek miasta i stworzyły więcej przestrzeni do wypoczynku.

Z kolei bulwar rekreacyjno-wypoczynkowy "przywraca" mieszkańcom i turystom Wisłę. Zgodnie z tym projektem, tak jak 30-40 lat temu, Puławy znów zaczynają wykorzystywać rzekę do rekreacji. Niebawem ruszy projekt dalszego zagospodarowania nabrzeża wiślanego i powróci koncepcja wykorzystania Wisły jako trasy żeglownej z Puław do Janowca i Kazimierza.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w połowie czerwca, a nagrody zostaną wręczone podczas Kongresu Miast Polskich we wrześniu. Jednak ważniejsza jest rewitalizacja terenów zielonych: – "Na przykładzie Puław można zobaczyć, jakie piękne i funkcjonalne miejsca można stworzyć na terenach dotychczas zaniedbanych" – Izabela Giedrojć, kierownik Biura Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Puławy.

Park Solidarności kosztował 3,5 mln zł, skwer przy ul. Polnej ok. 500 tys., przy ul. Partyzantów – 300 tys., a ciąg pieszo-jezdny ok. 500 tys. zł. Miasto wyłożyło pieniądze ze swojego budżetu i teraz ubiega się o refundację. Złożony został wniosek o dofinansowanie z funduszy unijnych.

Źródło: EkoLublin

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024