Firma Adidas poinformowała, że modele obuwia, które powstały we współpracy z ekologiczną organizacją Parley for the Oceans sprzedały się już w liczbie ponad miliona par. Buty produkuje się wykorzystując materiały z recyklingu – tworzywa sztuczne odzyskane z oceanów.

Pierwszy model Adidas x Parley został zaprezentowany w 2015 r. – wówczas jeszcze jako prototyp. To efekt zarzutów ze strony ekologów, po których firma zdecydowała się usprawnić swoją politykę dotyczącą recyklingu materiałów. Stworzono całą serię butów sportowych skonstruowanych na bazie odzyskanych sieci rybackich i innych plastików dryfujących w wodach oceanów.

Dyrektor generalny Adidasa w wywiadzie dla CNBC oświadczył, że tylko w 2017 r. firma sprzedała już milion “butów z recyklingu”. Do produkcji każdej pary wykorzystywane jest tyle odzyskanych tworzyw sztucznych, ile znajduje się w 11 plastikowych butelkach.

Niemiecki gigant odzieżowy już teraz zapowiada, że będzie cały czas rozszerzał ofertę swoich bardziej ekologicznych produktów i cały czas je ulepszał. W 2018 r. ma powstać aż pięć razy więcej par Adidas x Parley, natomiast wykorzystanie materiałów z recyklingu w cholewce buta ma zostać zwiększone do 80 proc.

Adidas oprócz obuwia do biegania z oceanicznych odpadów w podobny sposób produkuje także stroje pływackie i kąpielowe. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Czytaj więcej

Skomentuj