Już w sobotę, 8 lipca mieszkańcy Żor będą mogli wymienić surowce wtórne na sadzonki kwiatów, drzew lub krzewów. Urząd Miasta Żory, jako organizator akcji, chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do selektywnej zbiórki odpadów.

Zbiórka makulatury i szklanych opakowań odbywać się będzie w godzinach od 10:00 do 18:00 na terenie Zakładów Techniki Komunalnej w Żorach, przy ul. Okrężnej 5.

Co można przynosić?

Mieszkańcy proszeni są o przynoszenie wysegregowanych odpadów szkła (butelek i słoików szklanych po napojach i żywności; butelek po napojach alkoholowych; szklanych opakowań po kosmetykach) oraz makulatury (opakowań z papieru lub tektury – także falistej; gazet i czasopisma; katalogów, prospektów, folderów; papieru szkolnego i biurowego, zadrukowanych kartek; książek i zeszytów; torebek papierowych; papieru pakowego, rolek po papierze toaletowym, ręcznikach kuchennych).

Sadzonki za odpady

Sadzonkę kwiatów, krzewu lub drzewa można otrzymać za 10 kg makulatury, szkła lub po 5 kg makulatury i szkła.

Organizator zapewnia, że do wyboru będą m.in. sadzonki: sosny limba, kosodrzewiny, forsycji, krzewuszki, jałowca płożącego, świerku karłowatego, krzewu róży, wrzosu, trawy oraz bylin. Co ważne, jedna osoba może otrzymać maksymalnie 10 sadzonek, bez względu na ilość oddanych surowców. Aby wziąć udział w akcji, należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Celem organizowania tego typu wydarzeń jest propagowanie dobrych nawyków wśród mieszkańców miast w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

Pełny regulamin akcji dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Żory.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj