Już po raz czwarty leśnicy z Gdańska zorganizowali 15 kwietnia wraz z „Dziennikiem Bałtyckim” akcję „Drzewko za makulaturę”. W zamian za zalegający w domach papier Gdańszczanie otrzymywali od leśników sadzonki.

Pierwsi gdańszczanie objuczeni paczkami makulatury zjawili się na Targu Rybnym w Gdańsku już o 7 rano, czyli na trzy godziny przed rozpoczęciem akcji. Czekało na nich blisko 5 tys. sadzonek ze szkółek leśnych z nadleśnictw Kaliska, Kartuzy, Lubichowo, Strzebielino i Choczewo. Chętnych było tak dużo, że po upragnioną sadzonkę trzeba było stać po kilka godzin.

Poza typowymi gatunkami drzew leśnych (jak sosna, świerk, modrzew, jodła czy buk) można było otrzymać cyprysik Lawsona, jarząb szwedzki, dziką różę i głóg jednoszyjkowy. Leśnicy z Nadleśnictwa Choczewo doradzali, jak sadzić i pielęgnować drzewka i krzewy. Odpowiadali też na wiele pytań związanych z życiem lasu.

Według wstępnych szacunków w samym tylko Gdańsku mieszkańcy dostarczyli ponad 30 ton zalegającej piwnice i strychy makulatury. Ale to nie wszystko. Kampania odbyła się jeszcze w 17 innych miejscach na terenie RDLP Gdańsk. Ostateczna ilość zebranej makulatury będzie więc na pewno większa.

źródło: lasy.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj