Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Akcjonariusze Columbus Energy zmienili skład Rady Nadzorczej

Akcjonariusze Columbus Energy zmienili skład Rady Nadzorczej
Cza
07.12.2022, o godz. 8:43
czas czytania: około 2 minut
0

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Columbus Energy przyjęło rezygnację dotychczasowych członków Rady Nadzorczej, a następnie powołało nowy, sześcioosobowy skład Rady.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Spółka Columbus poinformowała, że Paweł Urbański, Łukasz Kaleta, Wojciech Wolny, Tomasz Misiak, Adrian Stachura, Paweł Piotrowski i Jerzy Ogłoszka złożyli rezygnacje z członkostwa w Radzie Nadzorczej spółki. Dwa dni później, podczas Walnego Zgromadzenia akcjonariusze w jej skład powołali ponownie: Urbańskiego, Wolnego i Kaletę. W radzie pozostali też Marcin Dobraszkiewicz oraz Michał Bochowicz. Nowym członkiem RN Columbus został Krzysztof Zawadzki.

Wypełnienie norm w zakresie kompetencji

Krzysztof Zawadzki wielokrotnie zasiadał w organach korporacyjnych spółek publicznych. Obecnie jest dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych w Euvic, w latach 2020-2021 pełnił funkcję prezesa ELQ, a w latach 2018-22 prezesa Moto Impuls. Wcześniej był członkiem zarządu w spółkach: SARE, Kopex oraz Tauron Polska Energia.
Zarząd Columbus zmiany w składzie rady nadzorczej uzasadnia m.in. koniecznością wypełnienia norm w zakresie kompetencji członków organów nadzorczych spółki, w związku z ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich akcji Columbus do obrotu na rynku regulowanym GPW. Mają one też związek z wcześniejszymi zmianami w strukturze akcjonariatu Columbus. W sierpniu br. Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy, odkupił wszystkie akcje spółki od Januarego Ciszewskiego, pierwszego inwestora Columbus, tym samym zwiększył stan posiadania akcji do prawie 50%.

Krzysztof Zawadzki
Krzysztof Zawadzki
Łukasz Kaleta
Łukasz Kaleta
Marcin Dobraszkiewicz
Marcin Dobraszkiewicz
Michał Bochowicz
Michał Bochowicz
Paweł Urbański
Paweł Urbański
Wojciech Wolny
Wojciech Wolny

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024