Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Aktualności

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Porozumienie o współpracy energetycznej w basenie Morza Bałtyckiego

Porozumienie o współpracy energetycznej w basenie Morza Bałtyckiego

13.05.2025
ZM/PAP
0

Zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa energetycznego w basenie Morza Bałtyckiego zapowiedziała we wtorek minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska przed nieformalnym spotkaniem ministrów ds. energii krajów UE. Dodała, że efektem tego ma być podpisanie stosownego dokumentu.

Dominika Krop-Andrzejczuk: Zielone miasta wymagają nowego podejścia

Dominika Krop-Andrzejczuk: Zielone miasta wymagają nowego podejścia

13.05.2025
Judyta Więcławska
0

– Prawdziwa zmiana zaczyna się wtedy, gdy przestajemy skupiać się na problemach, a skupiamy się na możliwościach – tymi słowami Dominika Krop-Andrzejczuk zaprasza do udziału w V Forum Zarządcy Zieleni, które odbędzie się w dniach 21–22 maja 2025 r. w Poznaniu.

Jaśniej się nie da, czyli gminny nadmiar światła

Jaśniej się nie da, czyli gminny nadmiar światła

13.05.2025
portalkomunalny.pl
0

Jak wynika z analiz, w Polsce narasta problem zanieczyszczenia światłem. W konsekwencji m.in. aż dla 20% populacji kraju nocne niebo jest tak jasne, że wzrok przez całą dobę pozostaje w dziennym trybie widzenia. Jednocześnie brakuje regulacji prawnych związanych z tym zjawiskiem. Samorządy mają ograniczone możliwości w działaniu, ale starają się poprawić sytuację, podejmując różne kroki, którym warto się przyjrzeć. 

Wody to nie śmietnik. Wspólna troska o czystość rzek i jezior

Wody to nie śmietnik. Wspólna troska o czystość rzek i jezior

13.05.2025
JSK
0

Zanieczyszczenie wód powierzchniowych w Polsce pozostaje poważnym problemem ekologicznym. Rzeki, jeziora i zbiorniki wodne coraz częściej stają się miejscem nielegalnego składowania odpadów. W środowisku wodnym znajdowane są plastikowe i szklane butelki, jednorazowe opakowania, elementy wielkogabarytowe.

ROP, czyli gospodarka PRL-u w nowym wydaniu

ROP, czyli gospodarka PRL-u w nowym wydaniu

13.05.2025
portalkomunalny.pl
0

Gospodarka w Polsce Ludowej bazowała na systemie scentralizowanym, czyli na tzw. planowaniu centralnym. W czasach słusznie już minionych dominowały rozrośnięta biurokracja i przekonanie, że tylko władza państwowa jest w stanie zarządzać gospodarką. I choć historia nie zostawiła na tym systemie suchej nitki, to niektóre rozwiązania – np. w temacie ROP-u – wydają się czerpać z niego garściami…

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026