Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Aktualności

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Wczoraj w Hiszpanii najważniejsza była butelka wody

Wczoraj w Hiszpanii najważniejsza była butelka wody

29.04.2025
Zbigniew Mamys
0

Centrum cywilizacji, wysoko rozwiniętych technologii, gdzie pracują terminale płatnicze, karty kredytowe, telefonia komórkowa i sieci internetowe, a woda leci z kranów dzięki energii elektrycznej. I nagle potężny blackout. - Woda jest wtedy jedynym ważnym towarem - relacjonuje prof. Monika Król, Przewodnicząca Rady Naukowej Instytutu Ochrony Środowiska Państwowego Instytutu Badawczego.

Maciej Biskupski wiceprzewodniczącym zarządu GZM

Maciej Biskupski wiceprzewodniczącym zarządu GZM

29.04.2025
portalkomunalny.pl
0

Dotychczasowy wiceprezydent Katowic Maciej Biskupski został we wtorek wybrany przez zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wiceprzewodniczącym zarządu GZM. Biskupski zastąpił na stanowisku wiceprzewodniczącą Danutę Kamińską (wcześniejszą wieloletnią skarbniczkę Katowic), która przeszła na emeryturę. Członkowie zgromadzenia GZM przyjęli jej rezygnację na tegorocznej styczniowej sesji.

System kaucyjny a projektowanie opakowań – eksperci o przyszłości rynku

System kaucyjny a projektowanie opakowań – eksperci o przyszłości rynku

29.04.2025
JCP
0

Fundacja RECAL we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą zorganizowała w dniu 23 kwietnia 2025 r. seminarium poświęcone wdrażaniu systemu kaucyjnego w Polsce pt. „System kaucyjny a projektowanie opakowań”. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska, wszystkich operatorów systemu kaucyjnego, organizacji branżowych oraz ekspertów.

Prezydent podpisał ustawę ws. opóźnienia wejścia w życie nowych taryf na prąd

Prezydent podpisał ustawę ws. opóźnienia wejścia w życie nowych taryf na prąd

29.04.2025
KP/PAP
0

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która opóźni o trzy miesiące, do 1 października 2025 r., wejście w życie nowych taryf na energię elektryczną dla gospodarstw domowych. Według resortu klimatu, ma to pozwolić na obniżenie cen prądu po wygaśnięciu ceny maksymalnej. O podpisaniu ustawy poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026