




Cztery przedsięwzięcia miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii związane z budową połączeń rowerowych, tzw. velostrad, dostały we wtorek dotacje tej organizacji, łącznie na ok. 8 mln zł.
Centrum cywilizacji, wysoko rozwiniętych technologii, gdzie pracują terminale płatnicze, karty kredytowe, telefonia komórkowa i sieci internetowe, a woda leci z kranów dzięki energii elektrycznej. I nagle potężny blackout. - Woda jest wtedy jedynym ważnym towarem - relacjonuje prof. Monika Król, Przewodnicząca Rady Naukowej Instytutu Ochrony Środowiska Państwowego Instytutu Badawczego.
Dotychczasowy wiceprezydent Katowic Maciej Biskupski został we wtorek wybrany przez zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wiceprzewodniczącym zarządu GZM. Biskupski zastąpił na stanowisku wiceprzewodniczącą Danutę Kamińską (wcześniejszą wieloletnią skarbniczkę Katowic), która przeszła na emeryturę. Członkowie zgromadzenia GZM przyjęli jej rezygnację na tegorocznej styczniowej sesji.
Fundacja RECAL we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą zorganizowała w dniu 23 kwietnia 2025 r. seminarium poświęcone wdrażaniu systemu kaucyjnego w Polsce pt. „System kaucyjny a projektowanie opakowań”. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska, wszystkich operatorów systemu kaucyjnego, organizacji branżowych oraz ekspertów.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która opóźni o trzy miesiące, do 1 października 2025 r., wejście w życie nowych taryf na energię elektryczną dla gospodarstw domowych. Według resortu klimatu, ma to pozwolić na obniżenie cen prądu po wygaśnięciu ceny maksymalnej. O podpisaniu ustawy poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP.











