Al Gore, były wiceprezydent USA, laureat Pokojowej Nagrody Nobla za walkę ze zmianami klimatycznymi, odwiedził wczoraj Warszawę, a dzisiaj Poznań.

Gore rozmawiał wczoraj m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim i przedstawicielami rządu. – Mówiliśmy o stabilizacji klimatu na świecie, sprawach politycznych – opowiadał prezydent Kaczyński.

Gore podkreślał wagę wielkiej konferencji klimatycznej w Poznaniu zaplanowanej na grudzień. Ponad 12 tys. delegatów ze 130 państw chce wtedy uzgodnić traktat, który ograniczy emisję CO2 do atmosfery. Tłumaczył też, jak szybko zmienia się klimat z powodu działań człowieka, jak błyskawicznie topnieją lodowce Arktyki.

Dzisiaj w Poznaniu Gore spotkał się m.in. ze Stanisławem Lorencem, rektorem UAM i wiceprezydentem Poznania Tomaszem Kayserem. Towarzyszył mu biznesmen Jan Kulczyk, szef międzynarodowej organizacji "Green Cross" (Zielony Krzyż), zajmującej się ochroną środowiska.

Gore przyjechał do Polski na zaproszenie Konfederacji Pracodawców Polskich, programu Ernst & Young "Sprawne państwo" i Green Cross International.

źródło: Gazeta Wyborcza, tutej.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj