1 / 6

Andrzej Sobolak, prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami Gać został w czwartek odwołany przez radę nadzorczą bez podania przyczyny.

Andrzej Sobolak kierował zakładem w Gaci (woj. dolnośląskie) od 2012 roku. Przeprowadził zakład przez gruntowną rozbudowę i modernizację, po której tamtejszy RIPOK stał się jednym z najnowocześniejszych w kraju.

Wykonane w latach 2011-2015 w ramach unijnego projektu inwestycje pochłonęły ok. 129 mln zł i objęły m.in: rozbudowę sortowni, budowę instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w procesie fermentacji oraz stabilizacji beztlenowej i budowę III kwatery składowiskowej do deponowania odpadów.

Decyzja rady nadzorczej jest tym bardziej zaskakująca, że ZGO zamknął 2015 r. z niezłym wynikiem finansowym – osiągnął ponad 4 mln zł zysku.

Czytaj więcej

9 Komentarze

  1. Ciekawe czy odwołanie ma związek ze artykułem z przeglądu komunalnego i dobrych praktyk niektórych firm zbierających i zagospodarowujących odpady lub tylko podjeżdżanie pod bramę RIPOK i odczekiwanie 10 minut bez rozładunku.

  2. A prezes ZZO Marszów następny rok w plecy, tym razem ok. 2 mln. wg. Gazety Miejskiej, a odspawać się nie daje. Życie

  3. To czarny dzień dla ZGO Gać. Pozdrawiam Cię Andrzeju. Zawsze będę z szacunkiem wspominał twoją wiedzę i profesjonalność w działaniu.

Skomentuj