Premier poinformował, że Michał Kurtyka ze względów osobistych zdecydował o odejściu ze stanowiska ministra klimatu i kierownictwo tego resortu obejmie Anna Moskwa.

Anna Moskwa, w latach 2017–2020 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W marcu 2018 po odwołaniu wiceministra Jerzego Materny przejęła jego kompetencje. Zakończyła pełnienie funkcji 7 października 2020 w związku z likwidacją resortu. Po odejściu z rządu przeszła do biznesu, gdzie została członkiem zarządu Baltic Power, spółki należącej do PKN Orlen i Northland Power, która buduje farmę wiatrową na Morzu Bałtyckim

Kim jest Anna Moskwa?

Anna Moskwa jest absolwentką trzech kierunków: socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także stosunków międzynarodowych i ekonomii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz Uniwersytecie Warszawskim.

Od 1999 była wiceprezesem i następnie prezesem Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, działającej w obszarze edukacji międzykulturowej, pomocy rozwojowej oraz rynku pracy. Prowadziła własną działalność gospodarczą z zakresu rynku pracy, rekrutacji, postępowań przetargowych oraz innowacji. Specjalizowała się w zakresie funduszy unijnych i współpracy międzynarodowej. Była prezesem spółki Quality and Development Institute, zajmującej się audytami oraz szkoleniami. Pracowała jako dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

 

Anna Moskwa podczas kongresu Envicon Environment 2018

 

 


 

Powiązane artykuły:

Gospodarka wodna, taryfy i nowe zanieczyszczenia wody na Envicon 2018

Anna Moskwa o dostępie do czystej wody i przeciwdziałaniu suszy

 

Czytaj więcej

Skomentuj