W Łodzi trwa kontrola stanu czystości i porządku mieście. Pięć zespołów utworzonych przez pracowników: delegatur urzedu miasta, Zarządu Dróg i Transportu, Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz strażników miejskich ustala m.in. do kogo należy nieposprzątany teren.

W takiej sytuacji właściciele otrzymują pouczenia, mandaty i terminy na uporządkowanie nieruchomości. – W kilku przypadkach udało się nam przyłapać osoby zanieczyszczające miasto na gorącym uczynku – mówi Radosław Kluska ze Straży Miejskiej.

Jeśli zaistnieje taka konieczność, miasto usunie śmieci samodzielnie, a kosztami będzie obciążać właścicieli nieruchomości. Wobec nieustalonej własności obiektu lub terenu, możliwe jest np. wprowadzenie obciążenia hipoteki. Jak poinformowała prezydent Hanna Zdanowska, trwa przygotowywanie zarządzenia w tej sprawie. – Także osoby, które są właścicielami niezamkniętych obiektów czy nieogrodzonych działek są zobowiązane do utrzymywania ich w czystości. Niestety, nie zawsze tak się dzieje – podkreśliła prezydent.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj