Dzięki projektowi zatytułowanemu „Oblatani w pomaganiu” uczniowie szkół podstawowych z pięciu województw stworzą miododajne łąki. Ekologiczny konkurs ANWILU potrwa do 12 września br.

“Zadanie konkursowe polega na zasianiu przyszkolnej łąki dla pszczół o powierzchni min. 30 m kw. oraz udokumentowaniu trzech etapów prac związanych z jej założeniem” – czytamy w komunikacie spółki.

Dla podstawówek

Do udziału w inicjatywie chemiczna spółka z Włocławka zaprasza placówki oświatowe na poziomie podstawowym, zlokalizowane w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

– Polska cechuje się dużym bogactwem biologicznym. Ponad 32 proc. ogólnej powierzchni kraju zajmują obszary cenne przyrodniczo, które wymagają ochrony. ANWIL jako firma odpowiedzialna społecznie przykłada dużą wagę do edukacji dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska, bioróżnorodności oraz poszanowania życia owadów, ptaków i zwierząt. Projekt „Oblatani w pomaganiu” – „Wspólnie z ANWILEM stwórzmy Przyszkolne Łąki” jest jednym z elementów naszych proekologicznych działań, którymi chcemy zainteresować jak największą rzeszę osób – mówi Elżbieta Jabłońska, zastępca dyrektora Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w Anwilu.

Wymagania i nagrody

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić zgłoszenie poprzez formularz znajdujący się na stronie oblataniwpomaganiu.pl. Na jego podstawie szkoła otrzyma pakiet startowy do stworzenia Przyszkolnej Łąki, m.in. nasiona wraz z instrukcją postępowania.

W ocenie prac będą brane pod uwagę trzy etapy zadania konkursowego (prace przygotowawcze, wysiew, efekty końcowe) przedstawione w formie relacji fotograficznej lub wideo, a także kreatywność, oryginalność i pomysłowość.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 11 maja 2022 r. Dokumentację z wykonania zadania szkoły powinny przesłać do 12 września 2022 r.

Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł. Wszyscy uczniowie, którzy wraz z nauczycielami zaprezentują swoją Przyszkolną Łąkę otrzymają także upominki, m.in. książeczki edukacyjne o ekologii.

Czytaj więcej

Skomentuj