Dzięki elektronicznym audioprzewodnikom, które gliwickie muzeum zakupiło w ramach projektu Śląski System Informacji Turystycznej, można odbyć ciekawy spacer po Śródmieściu lub Starym Mieście.

– Witam Państwa na wycieczce po gliwickim Śródmieściu. Proszę wyjść z punktu informacji turystycznej i zwrócić się w lewo. Od razu zatrzymajmy się na chodniku twarzą do wysokiego budynku z czerwonej cegły – tak rozpoczyna się pierwsza z dwóch audiowycieczek, które dla turystów odwiedzających Gliwice i dla gliwiczan przygotowało tutejsze muzeum.

Audioprzewodnik to małe urządzenie, które na zasadzie systemu GPS, kok po kroku, poprowadzi nas po ciekawszych miejscach w Śródmieściu i Starym Mieście. Wędrując z audioprzewodnikiem można poznać XIX- i XX-wieczne Gliwice w czasach przemysłowego rozkwitu. Na trasie spaceru znajdują się, m.in.: neogotycki budynek Poczty Głównej, Kościół Wszystkich Świętych, reprezentacyjna ulica Zwycięstwa z domem handlowym projektu słynnego Ericha Mendelsohna, Dom Tekstylny Weichmanna, Hotel Haus Oberschliesen – obecnie siedziba Urzędu Miejskiego, Park Chopina z Palmiarnią i Willa Caro.

audioprzewodnik

Trasy opisano w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej. Spacer trwa od 40 minut do godziny. Oprócz informacji związanych z danym etapem zwiedzania, audioprzewodnik wyświetla także dodatkowe zdjęcia i mapę aktualnej lokalizacji oraz mapy szlaków przechodzących przez Gliwice i powiat gliwicki. Każdy spacer posiada też wgraną wersję dostosowaną do odbiorcy w wieku 9-12 lat.

Audioprzewodnik można wypożyczyć po okazaniu dowodu osobistego i uiszczeniu kaucji (50 zł) w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Edukacji Regionalnej w Zamku Piastowskim (ul. Pod Murami 2).

Urządzenia kupiono dzięki udziałowi Muzeum w Gliwicach w projekcie Śląski System Informacji Turystycznej, dofinansowanym ze środków unijnych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj