Na wiosnę w wielu miejscowościach zorganizowano akcje sprzątania. W Zielonej Górze koordynatorem tego typu inicjatywy było Centrum Edukacji Ekologicznej, działające przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W akcję „Sprzątanie miasta” włączyły się miejscowe szkoły oraz kilka grup mieszkańców (w sumie blisko 3,5 tys. osób). Odbywała się ona w dniach 18-22 kwietnia br. Objęła przede wszystkim tereny komunalnych lasów. Dzięki inicjatywie udało się zebrać ok. 2 tys. 70-litrowych worków odpadów.
Również lublinianie wykorzystali wiosenną aurę i wzięli udział w akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”, zorganizowaną przez Wydział Ochrony Środowiska UM. 21 kwietnia br., dzięki zaangażowaniu mieszkańców, udało się zebrać blisko 3 tys. niepotrzebnych opon. W zamian otrzymali oni sadzonki krzewów, pochodzące z lubelskiego Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa. Zebrano również śmieci zalegające po zimie na terenie miasta.
196 ton zebranych odpadów, 25 tys. osób uczestniczących w akcji, 23 firmy wywozowe, świadczące nieodpłatnie swoje usługi, 700 ha uprzątniętego terenu – to z kolei bilans akcji „Wiosenne porządki”, przeprowadzonej po raz ósmy w Poznaniu. W tym roku odbyła się ona w dniach 20-21 kwietnia pod hasłem „Chroń środowisko – segreguj odpady”. Koordynatorem akcji był Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj