(3.10) Tarnobrzescy radni zgodzili się na sprzedaż przez miasto 60 procent udziałów w Przedsiębiorstwie Usług Komunanych na rzecz austriackiej firmy A.S.A International Environment Services GmbH.

W umowie prywatyzacyjnej ustalono, że firma zapłaci za udziały łącznie 1.77 mln zł. Ponadto dokapitalizuje spółkę wkładem gotówkowym w wysokości 700 tys. zł. Miasto ze swojej strony podwyższy kapitał Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przez wniesienie aportu rzeczowego – budynku i nieruchomości gruntowych przy ulicy Jachowicza. Ponadto inwestor zobowiązał się, że do końca 2011 roku zainwestuje w rozwój spółki 4 mln złotych. Mieszczą się w tym: wdrożenie programu selektywnej zbiórki odpadów, zakup samochodów, zamiatarek z pługami, kontenerów, pojemników na szkło, plastik i makulaturę, a także przeniesienie bazy spółki z ulicy Jasińskiego.

Związki zawodowe wynegocjowały z inwestorem pakiet socjalny: 116-osobowa załoga dostała gwarancję zatrudnienia na trzy lata, akceptację dotychczasowego systemu wynagradzania oraz obietnicę wypłaty jednorazowej premii prywatyzacyjnej po tysiąc złotych.źródło: echodnia.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj