14 sierpnia podczas Zlotu Starych Samochodów i Motocykli w skansenie Tokarnia k. Kielc została zainaugurowana kampania edukacyjna Auto do Nieba, w której wzięło udział ponad 2 tys. osób.

W trakcje imprezy pracownicy Fundacji Odzyskaj Środowisko mówili o legalnej kasacji pojazdów i procedurach obowiązujących w stacjach demontażu pojazdów, rozdawali także materiały informacyjne.

– Chcąc wpisać się w temat imprezy przyjechaliśmy zabytkowym samochodem z… anielskimi skrzydłami. Przywieźliśmy także dwa auta z napisami: Chcę do nieba! – i te zostały przeznaczone do pokazu rozcinania auta przez strażaków. Nasze auta wzbudzały duże zainteresowanie i sympatię. Wiele osób robiło sobie pamiątkowe zdjęcia i była to też okazja do rozmowy oraz stworzenia świadomości na temat recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji – relacjonuje Marta Szczecińska, prezes zarządu Fundacji Odzyskaj Środowisko.

W ramach kampanii Auto do Nieba działa edukacyjna strona www.autodonieba.pl, planowana jest także emisja insertu prasowego i spotów radiowych.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj