Aviva powiększy ogólnopolską sieć zewnętrznych czujników firmy Airly monitorujących jakość powietrza o 300 urządzeń. 150 z nich jest właśnie montowanych na placówkach Avivy, a kolejne 150 zostanie udostępnione w konkursie Fundacji Aviva.
– Chcemy zwiększać wiedzę o tym, jaka jest skala zagrożenia smogiem, jak on szkodzi zdrowiu i co można zrobić, aby mu przeciwdziałać – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.
Moment jest odpowiedni – według ostatnich badań według Polaków największym problemem środowiska naturalnego w naszym kraju jest zanieczyszczone powietrze. Niemal połowa z nas twierdzi, że ich miejscowość spowita jest smogiem.
CZYTAJ TAKŻE: Smog w Polsce. Jak Polacy oceniają stan powietrza? [INFOGRAFIKA]
Aviva zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. Urządzenia te „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie. 150 czujników jest właśnie montowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce.
Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva. Od 14 listopada do 10 grudnia na stronie www.wiemczymoddycham.pl każdy może zgłosić miejsce, w którym ma zostać umieszczony zewnętrzny czujnik.
W ramach akcji powstał też specjalny spot “Wiem, czym oddycham”:
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12652272162606221011)
![ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/05/eco26_1320x150_gyt_pol.jpg?pas=12949571792606221011)
![AD3a agencja ekomatketingu [od 06.07]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2023/07/desktop-agencja-ekomarketingu-i-edukacji_320x600.png?pas=14839799352606221011)











![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-300x200.jpg.pagespeed.ce.BO0XC3OSiU.jpg)
![ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px.png?pas=13778907442606221011)












Marcin
Komentarz #9655 dodany 2018-02-13 12:40:26
to tak w ramach rekompensaty za inwestowanie w Polski Węgiel :)