Aviva przygotowała kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”. Akcja ma zwiększyć świadomość, jaki wpływ na zdrowie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać.

Aviva powiększy ogólnopolską sieć zewnętrznych czujników firmy Airly monitorujących jakość powietrza o 300 urządzeń. 150 z nich jest właśnie montowanych na placówkach Avivy, a kolejne 150 zostanie udostępnione w konkursie Fundacji Aviva.

– Chcemy zwiększać wiedzę o tym, jaka jest skala zagrożenia smogiem, jak on szkodzi zdrowiu i co można zrobić, aby mu przeciwdziałać – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Moment jest odpowiedni – według ostatnich badań według Polaków największym problemem środowiska naturalnego w naszym kraju jest zanieczyszczone powietrze. Niemal połowa z nas twierdzi, że ich miejscowość spowita jest smogiem.

CZYTAJ TAKŻE: Smog w Polsce. Jak Polacy oceniają stan powietrza? [INFOGRAFIKA]

Aviva zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. Urządzenia te „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie. 150 czujników jest właśnie montowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce.

Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva. Od 14 listopada do 10 grudnia na stronie www.wiemczymoddycham.pl każdy może zgłosić miejsce, w którym ma zostać umieszczony zewnętrzny czujnik.

W ramach akcji powstał też specjalny spot “Wiem, czym oddycham”:

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj