W Nisku (woj. podkarpackie) firmy wywożące odpady podniosły ceny usług. Władze miasta uważają, że uczyniono to bezprawnie i radzą mieszkańcom nie zawierać nowych umów.

Jak informuje portal nowiny24.pl, od kilku dni mieszkańcy miasta dostają informacje o podwyżkach cen wywozu śmieci. Niektóre z firm podniosły ceny od 1 stycznia i to powyżej górnej stawki uchwalonej przez radę miasta. Ta wynosi 5,6 zł miesięcznie od osoby, tymczasem przedsiębiorstwa żądają od 7 do 8,56 zł.

Zdaniem władz miasta podwyżka cen jest niezgodna z prawem. – Rada miasta nie zmieniła stawek – mówi Teresa Sułkowska, zastępca niżańskiego burmistrza. – Do czasu wyjaśnienia sprawy radzę mieszkańcom nie zawierać nowych umów na wywóz śmieci.

Zarzuty te odpierają szefowie firm zajmujących się wywozem odpadów. – Trudno mówić, że nasze działania są nielegalne, bo jeszcze żadnych faktur nie wystawiliśmy – mówi cytowany przez nowiny24.pl Jan Ślusarczyk, dyrektor Gminnego Zakładu Komunalnego w Pysznicy. – Na razie informujemy mieszkańców, że podwyżki zostaną wprowadzone. A te są konieczne, bo wzrosły opłaty środowiskowe i inne koszty. Gminę poinformowaliśmy już na początku grudnia o naszych zamiarach. Radni mieli dość czasu na podjęcie stosownej uchwały.

Firmy grożą, że przestaną wywozić śmieci jeżeli radni szybko nie zmienią górnych stawek opłat. Sprawa wyjaśni się ok. 20 stycznia, gdy radni i władze miasta spotkają się z firmami odbierającymi odpady i wynegocjują nowe stawki.

źródło: nowiny24.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj