Blisko 98 proc. Polaków kupuje napoje w plastikowych opakowaniach. Na jedną osobę przypada średnio osiem butelek w tygodniu, co miesięcznie daje wynik ok. trzydziestu dwóch plastikowych odpadów.

Wyniki badania, które powstało na zlecenie Soda Stream pokazują, że średnie tygodniowe wydatki na napoje w plastikowych butelkach to 22,23 zł, co w ciągu miesiąca daje kwotę 88,92 zł.

Najwięcej na plastikowe butelki wydają osoby w wieku ponad 55 lat (23,71 zł), a najmniej – osoby między 18 a 24 rokiem życia (18,72 zł).

Prawie 40 proc. ankietowanych potwierdza, że kupowanie jednorazowych opakowań można uznać za przejaw braku świadomości ekologicznej. Na zakup wody w plastikowych butelkach wpływają określone okoliczności. Respondenci najczęściej kupują wodę do domu (74,4 proc.), przy okazji podróży (45,3 proc.) lub kiedy chcą mieć ją pod ręką (62,4 proc.).

CZYTAJ TAKŻE: „Dlaczego Ci nie wystarczam?”, „Nigdzie mnie nie zabierasz”. Aquanet z nową, wyjątkową kampanią

Na pytanie o motywację do zakupu wody butelkowanej najczęściej odpowiadali, że wybierają ją z uwagi na lepszy skład.

Kolejną przyczyną zakupu wody butelkowanej wskazywaną przez ankietowanych jest brak zaufania do kranówki. Nie piją jej, ponieważ zostawia osad na naczyniach bądź zyskuje brzydki kolor, a czasem zapach.

Czytaj więcej

Skomentuj