Była dyrektor departamentu edukacji i komunikacji w Ministerstwie Środowiska Beata Nowosielska została powołana na dyrektora generalnego Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (GDOŚ).

Nowosielska na stanowisko dyrektora generalnego GDOŚ została nominowana przez szefa resortu środowiska ministra Jana Szyszkę. Szyszko w rozmowie z TVN24 stwierdził, że decyzja została podjęta na podstawie “kryteriów merytorycznych”.

Wcześniej Beata Nowosielska związana była z Ministerstwem Środowiska. W resorcie zajmowała stanowisko dyrektora departamentu edukacji i komunikacji. W kwietniu tego roku zrezygnowała z pracy w ministerstwie.

Decyzję o odejściu Nowosielskiej poprzedził wpis w serwisie Facebook jej autorstwa i związana z nim fala negatywnych opinii. – Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica – napisała 15 kwietnia Nowosielska.

21 kwietnia resort opublikował oświadczenie, w którym poinformowano, że dyrektor departamentu edukacji “złożyła rezygnację z pełnionych funkcji”. Nowosielska przeprosiła, tłumacząc, że opublikowała wpis pod wpływem emocji.

We wrześniu urzędniczka została zatrudniona w GDOŚ jako wicedyrektor biura. Do zatrudnienia Beaty Nowosielskiej odniósł się wówczas Krzysztof Lissowski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Tłumaczył, że to on zdecydował o powołaniu jej na stanowisko i brał pod uwagę kryteria merytoryczne.

– Warunek posiadania nieposzlakowanej opinii jest klauzulą generalną, która musi ulegać każdorazowej konkretyzacji. Osobisty wpis na prywatnym koncie portalu społecznościowego nie może okazać się podstawowym kryterium podejmowanych przeze mnie decyzji kadrowych – napisał w oświadczeniu dla Oko.press Lissowski.

– Pani Beata Nowosielska popełniła błąd – wyraziła jednak ubolewanie za swoje zachowanie, dokonała stosownych przeprosin, a także podała się do dymisji. W mojej ocenie należy to uznać za przejaw uczciwości, godnego i honorowego zachowania – dodał.

Beata Nowosielska z wykształcenia jest socjologiem. Ukończyła także m.in. studia podyplomowe z polityki ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie.

Beata Nowosielska – informacje ze strony internetowej GDOŚ (17.11.2017)

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. jeśli córki są dla niej całym światem, to na robotę już czasu nie będzie. Jak znajduje czas na studia i naukę trzech języków? Czy ta Pani włada czasem? A poważnie. Resort Szyszki to katastrofa.

Skomentuj