Już wkrótce w Toruniu pojawią się kolejne kamery monitoringu miejskiego. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zostaną zamontowane na ulicy Mickiewicza i Olsztyńskiej.

Kamery na Bydgoskim Przedmieściu będą instalowane jeszcze w lipcu. – O lokalizacji zadecydowali sami mieszkańcy – mówił  na konferencji prasowej Jerzy Królikowski, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Ludności Urzędu Miasta. – Wraz z właścicielami sklepów uskarżali się na dużą ilość kradzieży i rozbojów.

Urządzenia zostaną podłączone do systemu kamer, które obserwują toruńską starówkę i są na bieżąco nadzorowane przez dyżurnego Komendy Policji. Decyzję o tym, gdzie zostaną zamontowane kolejne dwie kamery, podjęto po analizie policyjnych statystyk. Niechlubnie zapisuje się w nich osiedle bloków socjalnych przy ulicy Olsztyńskiej. – Jesteśmy przekonani, że monitoring w tym miejscu poprawi stan bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje Jerzy Królikowski.

Kamery na Olsztyńskiej pojawią się we wrześniu. Stanowić one będą część systemu monitoringu spółdzielczego, który działa w oparciu o łącza toruńskich telewizji kablowych.

Koszty inwestycji to 70 tys. zł. W budżecie na ten cel zarezerwowano jedynie 30 tys. zł. Na najbliższej sesji Rady Miasta prezydent Torunia będzie zabiegał o zwiększenie tej kwoty.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj