W Koronowie podpisano list intencyjny w sprawie budowy ścieżek rowerowych na terenie powiatów bydgoskiego i chełmińskiego oraz miasta Bydgoszcz. Nowe ścieżki połączą już istniejące drogi rowerowe w jedną sieć.

Sygnatariuszami listu są: województwo kujawsko-pomorskie, powiaty bydgoski, toruński, chełmiński oraz miasto Bydgoszcz i gminy: Koronowo, Dąbrowa Chełmińska, Sicienko i Unisław. Bydgoszcz reprezentował prezydent Rafał Bruski.

Projekt zakłada budowę ok. 22 kilometrów tras, co – w połączeniu z istniejącymi lub budowanymi drogami rowerowymi – przyczyni się do powstania szlaku rowerowego o łącznej długości około 100 kilometrów. Dzięki temu możliwy będzie przejazd rowerem po oznaczonym szlaku z Torunia przez Unisław, Dąbrowę Chełmińską, Bydgoszcz, Tryszczyn, Gościeradz, Samociążek do Pieczysk nad Zalewem Koronowskim.

Liderem projektu budowy ścieżek jest powiat bydgoski. Planowany koszt projektu to ponad 8 mln zł. Partnerzy projektu złożą wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Nowa ścieżka ma zostać oddana do użytku w połowie 2014 r.

źródło: bydgoszcz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj