Lubelski magistrat uzgodnił z rowerzystami, gdzie mają powstać nowe ścieżki rowerowe. Urzędnicy wybrali dwa z czterech pomysłów Porozumienia Rowerowego.

Jak informuje „Kurier Lubelski”, na jesieni ubiegłego roku urzędnicy z Wydziału Inwestycji UML zaproponowali, żeby rowerzyści sami powiedzieli, gdzie chcą jeździć rowerami i wskazali, gdzie ich zdaniem trasy są potrzebne. Po konsultacjach, jakie przeprowadziło Porozumienie Rowerowe, wybrano cztery projekty. Za najważniejszy uznano ścieżkę, która połączy Muzeum Wsi Lubelskiej z Bystrzycą. Ma przebiegać przez al. Warszawską, al. Solidarności, pl. Zamkowy pod mostem prowadzącym do Zamku i al. Unii Lubelskiej. Tutaj zostanie włączona do istniejącego już odcinka. W tej chwili magistrat pracuje nad opracowaniem koncepcji wykonania ścieżki.

Na razie, równolegle do ścieżki wzdłuż al. Solidarności, będzie realizowana druga propozycja Porozumienia Rowerowego. Chodzi o trasę łączącą stary most na Bystrzycy z ul. Abramowicką. Będzie przebiegała doliną rzeki Czerniejówki.

źródło: Kurier Lubelski

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj