5000 bulw belgijskich begonii to prezent dla Warszawy podarowany przez Ambasadę Belgii. Sadzenie kwiatów jest wstępem do układania kwietnego dywanu pod koniec sierpnia.

Wielokolorowa kompozycja wyrośnie w al. Solidarności na środkowym pasie zieleni na wysokości Błękitnego Wieżowca oraz vis a vis Muzeum Niepodległości. Pięciokolorowy dywan powstanie z 5000 cebul begonii bulwiastej. Ta odmiana to nowość na warszawskich kwietnikach przyulicznych.

Niemal półmetrowa roślina o żółtych, pomarańczowych, białych, czerwonych i morelowych kwiatach pełnię kwitnienia osiągnie pod koniec wakacji. Efekt końcowy zbiegnie się z dotąd niespotykanym w stolicy wydarzeniem jakim jest, zaplanowane na 29 sierpnia 2008 roku, układanie kwietnego dywanu z ciętych begonii przed Ambasadą Belgii przy ul. Senatorskiej.

Kwiaty begonii zostaną przywiezione do stolicy z Belgii, projekt dywanu Zarząd Oczyszczania Miasta otrzyma z Ambasady, natomiast układaniem zajmie się firma pracująca na zlecenie ZOM-u. To międzynarodowe wydarzenie to część projektu, który ma na celu pokazanie belgijskiej tradycji jakim jest układanie kwietnych dywanów.

źródło: ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj