Biedronka kończy z plastikowymi torbami. Darmowe siatki jeszcze w tym roku znikną ze sklepów sieci – podaje “Rzeczpospolita”.

– W zamian zaproponujemy klientom szeroką ofertę toreb wielokrotnego użytku, chcemy walczyć z nadmiernym zużyciem bezpłatnych foliówek – mówi Paweł Tymiński, rzecznik Biedronki.

Nie czekając na ograniczenia ustawowe, sieci handlowe same walczą z nadmiernym zużyciem foliowych toreb. W ubiegłym roku zupełnie zrezygnowała z nich Ikea, która teraz pieniądze ze sprzedaży toreb, głównie papierowych, przeznaczy na sfinansowanie zasadzenia w polskich lasach 1 miliona drzew.

W październiku o proekologicznych zmianach poinformowało również Tesco. Obecnie w sklepach sieci są już tylko rozkładające się po dwóch latach torby degradowalne. Firma wprowadziła do swojej oferty torby wielokrotnego użytku, w tym tzw. bag for life, za którą płaci się tylko raz, a kiedy się zniszczy, nową dostanie się za darmo. Torby wielokrotnego użytku promują także inne sieci, m.in. Carrefour oraz Piotr i Paweł.

źródło: Rzeczpospolita

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj