Ponad 10 tys. mieszkańców Mistrzejowic będzie wkrótce mogło korzystać z ciepłej wody użytkowej. Umowę w tej sprawie podpisali 10 czerwca przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Mistrzejowice-Północ, MPEC i EDF Polska oddział nr 1 w Krakowie.

Położona na terenie Nowej Huty spółdzielnia „Mistrzejowice-Północ” administruje 75. budynkami z ponad 4 tys. mieszkań. Kilka z nich, wybudowanych w latach 90., od początku miało instalacje ciepłej wody. W 2013 roku Spółdzielnia rozpoczęła program wymiany piecyków gazowych na wodę podgrzewaną z sieci ciepłowniczej. Na pierwszy ogień poszły 2 bloki na osiedlu Piastów. Kolejne 2 bloki dołączyły do modernizacji rok później.

– Nasi mieszkańcy szeroko komentowali inwestycje wprowadzające centralną ciepłą wodę. Ci, u których zlikwidowano piecyki gazowe, bardzo tę zmianę  zachwalali. Dlatego w związku z licznymi prośbami naszych członków postanowiliśmy podejść do sprawy kompleksowo – podkreśla Elżbieta Okine-Tyrkiel, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Mistrzejowice-Północ.

Zgodnie z umową, Program ciepłej wody użytkowej ma objąć 65 budynków spółdzielni, co oznacza przyłączenie do sieci około 10 MW. Oczywiście cały proces rozciągnie się w czasie. Co roku modernizowane będzie kilka budynków.

SM Mistrzejowice-Północ to już kolejna spółdzielnia, która zdecydowała się na kompleksową wymianę piecyków gazowych na ciepłą wodę użytkową. Podobną umowę w tym roku podpisała już SM Nowy Prokocim, która rozpoczęła modernizację w swoich 44. budynkach. W tym roku zakończy się też realizacja inwestycji w ramach kompleksowej umowy podpisanej w 2011 roku z SM „Na Kozłówce”.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj