1 / 4

Sto choinek w doniczkach rozdało mieszkańcom we wtorek miasto Białystok, w zamian za oddanie do utylizacji sztucznych drzewek.

Tę proekologiczną akcję władze miasta zorganizowały po raz trzeci. Cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, drzewka szybko rozdano.

“Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W polskiej tradycji bardzo ważne święta rodzinne, ale też święta z pewnymi symbolami. Jednym z tych symboli jest pięknie przystrojona choinka” – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Mieszkańcy mogli wybrać, czy wymienią sztuczną choinkę na jodłę kaukaską, czy na świerk kłujący. Drzewka są w doniczkach, po świętach można je zasadzić w ogrodach, aby rosły. “Drzewa to tlen, to przyroda, którą bardzo lubimy”- podkreślił prezydent.

Przy okazji wymiany drzewek, Tadeusz Truskolaski życzył mieszkańcom “zdrowych, rodzinnych, błogosławionych” świąt Bożego Narodzenia.

Władze miasta poinformowały, że zebrane sztuczne choinki będą zdemontowane, te ich elementy, które się do tego nadają, zostaną przekazane do recyklingu, pozostałe do utylizacji.

Czytaj więcej

Skomentuj