Pięć konsorcjów firm odwołało się od wyników pierwszego etapu przetargu na projekt i budowę spalarni odpadów w Białymstoku.

Do pierwszego etapu przetargu zgłosiło się 12 konsorcjów. Inwestor sprawdzał ich możliwości techniczne i finansowe by ocenić, które z nich są w stanie podołać budowie spalarni. Do drugiego etapu wybrano 5 konsorcjów, które będą już składać konkretne oferty m.in. obejmujące cenę. 5 spośród firm, których oferty odrzucono, złożyły odwołania. Odwołania rozpatrzy teraz Krajowa Izba Odwoławcza, która ma na to 15 dni.

Do drugiego etapu przetargu zostało dopuszczonych (wciąż jeszcze nieprawomocnie) pięć konsorcjów i firm: francusko-polskie: Constructions Industrielles de la Mediterranee – CIVIM SA z PBG SA i PBG Energia sp. z o.o., polsko-belgijsko-hiszpańskie: Budimex SA, Kappel Seghers N.V, Cespa Compania Espanola de S.P.A. SA, włoskie: Astaldi S.p.A, TM.E. S.p.A Termomeccanica Ecologia, koreańskie POSCO Engineering & Construction Co., Ltd oraz polskie Rafako SA.

Eko lokator Toruń

Spalarnia jest elementem projektu "Zintegrowany system gospodarowania odpadami dla aglomeracji białostockiej", ktorego wartość to ponad 500 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj