Pięć konsorcjów firm odwołało się od wyników pierwszego etapu przetargu na projekt i budowę spalarni odpadów w Białymstoku.

Do pierwszego etapu przetargu zgłosiło się 12 konsorcjów. Inwestor sprawdzał ich możliwości techniczne i finansowe by ocenić, które z nich są w stanie podołać budowie spalarni. Do drugiego etapu wybrano 5 konsorcjów, które będą już składać konkretne oferty m.in. obejmujące cenę. 5 spośród firm, których oferty odrzucono, złożyły odwołania. Odwołania rozpatrzy teraz Krajowa Izba Odwoławcza, która ma na to 15 dni.

Do drugiego etapu przetargu zostało dopuszczonych (wciąż jeszcze nieprawomocnie) pięć konsorcjów i firm: francusko-polskie: Constructions Industrielles de la Mediterranee – CIVIM SA z PBG SA i PBG Energia sp. z o.o., polsko-belgijsko-hiszpańskie: Budimex SA, Kappel Seghers N.V, Cespa Compania Espanola de S.P.A. SA, włoskie: Astaldi S.p.A, TM.E. S.p.A Termomeccanica Ecologia, koreańskie POSCO Engineering & Construction Co., Ltd oraz polskie Rafako SA.

Spalarnia jest elementem projektu "Zintegrowany system gospodarowania odpadami dla aglomeracji białostockiej", ktorego wartość to ponad 500 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj