12 września Fundacja Ekologiczna ARKA zorganizowała happening inaugurujący kolejną edycję kampanii „To nie krasnoludki palą śmieci”, której celem jest informowanie o szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach i o rozsądnej dla tego procederu alternatywie, czyli segregacji i recyklingu.

Happening rozpoczął się wielkim przemarszem ulicami Bielska-Białej ponad 100 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Józefa Weszki z Rudołtowic oraz Szkoły Podstawowej nr 13 im. Władysława Jagiełły z bielskiego Lipnika, które niosły wielki transparent z hasłem „To nie krasnoludki palą śmieci”, jednocześnie głośno go skandując i rozdając przechodniom ulotki informacyjne. Drugim punktem programu było ułożenie przez dzieci ogromnej głowy krasnala, będącej symbolem kampanii, na Placu Chrobrego.

Kampania "To nie krasnoludki palą śmieci!" jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Celem tego programu edukacyjnego jest prowadzenie lokalnych działań, realizowanych głównie przez dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych, w zakresie właściwego zagospodarowania i segregacji odpadów. Tytuł projektu dotyczy wykorzystania sympatycznych postaci krasnoludków do prowadzenia edukacji ekologicznej.

Najważniejszą częścią kampanii jest organizacja w 20 miastach, w tym we wszystkich wojewódzkich, ekspozycji „To nie krasnoludki palą śmieci” wraz z happeningiem i konferencją prasową. Głównym elementem wydarzenia będzie umieszczenie w budynkach użyteczności publicznej, centrach handlowych, kinach postaci 7 ogrodowych krasnali z przygotowanymi banerami oraz torbami zawierającymi ulotki o problematyce palenia śmieci i recyklingu jako alternatywie. W drugiej turze kampanii miejscem akcji bedą: Kraków, Lublin, Rzeszów, Częstochowę oraz Sosnowiec.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj