Władze Oleśnicy (woj. dolnośląskie) rozpoczynają akcję „Pomóż zadbać o nasze miasto” dotyczącej reagowania w sytuacji, gdy ktoś inny zaśmieca miasto lub dewastuje obiekt na jego terenie – informuje serwis MojaOlesnica.pl.

Magistrat poprzez swoją akcję chce przeciwdziałać aktom wandalizmu i tworzeniu się dzikich wysypisk śmieci w parkach, na skwerach, przy drogach oraz zanieczyszczaniu wód. Koszty usuwania nielegalnych wysypisk to znaczący wydatek dla miejskiego budżetu. – Wierzymy, że dla oleśniczan kwestia porządku i czystości jest na tyle ważna, aby aktywnie włączyć się w działania przeciwko tym osobom, które notorycznie zaśmiecają nasze otoczenie – mówi Edyta Małys-Niczypor, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Każdy kto będzie świadkiem niepożądanego zachowania może udokumentować je zdjęciem lub krótkim nagraniem wideo i zgłosić na policję lub do Urzędu Miasta. Honorowane będą też zeznania ustne, jeśli zostaną potwierdzone w dalszym postępowaniu. W zamian za informacje i udokumentowanie niszczenia mienia można otrzymać całodniowy bilet do oleśnickiego parku wodnego ATOL, co zdaniem urzędników ma dodatkowo zachęcić mieszkańców do zgłaszania aktów wandalizmu.

źródło: mojaolesnica.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj