Poznański Zakład Zagospodarowania Odpadów, jako pierwszy w Wielkopolsce dał możliwość mieszkańcom aglomeracji poznańskiej możliwość zakupu nawozu organicznego “Bio-Felek”.

W Punktach Gromadzenia Odpadów Problemowych – tzw. Gratowiskach – każdy mieszkaniec może kupić za niewielkie pieniądze kompost „ Bio-Felek”. Może być on stosowany na wszystkich rodzajach gleb, a szczególnie polecany jest na terenach o małej zawartości próchnicy oraz na zdegradowanych w wyniku intensywnego użytkowania. "Bio- Felek” może być wykorzystywany do wytwarzania podłoży do sadzonkowania bez użycia torfu, regeneracji gleb wyjałowionych i zakwaszonych. Wzbogaca on glebę w próchnicę, dzięki czemu gleba staje się pulchna i napowietrzona, a jednocześnie zatrzymuje wodę. Jest on dla roślin źródłem łatwo przyswajalnych substancji odżywczych.

Na terenie Składowiska Odpadów miasta Poznania w Suchym Lesie od 2008 roku działa kompostownia odpadów biodegradowalnych – tzw. „zielonych” (trawa, liście, gałęzie) zebranych w sposób selektywny przez mieszkańców. W efekcie przemian mikrobiologicznych biomasy docelowo otrzymywany jest nawóz organiczny o dobrych właściwościach (niskim poziomie zanieczyszczeń), o odczynie zasadowym.

Do końca roku we wszystkich trzech Punktach Gromadzenia Odpadów Problemowych w Poznaniu mieszkańcy mogą kupić 100 litrów kompostu za złotówkę. Wystarczy przywieźć na PGOP zielone odpady, wyrzucić je, a następnie zabrać do swojego worka świeży nawóz organiczny.  Promocja trwać będzie od 20 października do 31 grudnia 2010 r.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj