Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Biogospodarka nowym kierunkiem na Politechnice Łódzkiej

Biogospodarka nowym kierunkiem na Politechnice Łódzkiej
jwo
28.01.2016, o godz. 11:04
czas czytania: około 2 minut
0

Biogospodarka to nowy kierunek studiów inżynierskich, który Politechnika Łódzka - we współpracy z Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną - uruchomi w nowym roku akademickim 2016/2017. Studenci będą uczyć się m.in. o odnawialnych źródłach energii oraz gospodarce odpadami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Jak poinformowała rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka, ten międzyuczelniany, pierwszy w Polsce kierunek inżynierski o tak zdefiniowanych celach kształcenia, będzie unikatowy ze względu na kompleksowe podejście do nowych rozwiązań w biogospodarce.

Biogospodarka to dziedzina związana z procesami i technologiami przetwarzania odnawialnych zasobów naturalnych, ich wykorzystania do produkcji żywności, wyrobów przemysłowych, energii i biopaliw, ze zrównoważonym gospodarowaniem surowcami naturalnymi, wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii, gospodarką odpadami, w tym recyklingiem – wyjaśniła prodziekan ds. kształcenia Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ dr hab. inż. Anna Diowksz.

Zdaniem ekspertów, biogospodarka jest bardzo dynamicznie rozwijającym się sektorem przemysłu. Absolwenci nowego kierunku będą mogli specjalizować się m.in. w zakresie przetwórstwa spożywczego, inżynierii środowiska, bioenergetyki oraz procesów przemysłowych.

Zgodnie z założeniami twórców nowego międzyuczelnianego kierunku, inżynierowie biogospodarki będą potrafili kreować interdyscyplinarne rozwiązania łączące wiedzę z biotechnologii, inżynierii środowiska oraz budowy i eksploatacji maszyn, z uwzględnieniem logistyki, ekonomii, regulacji prawnych oraz zarządzania własnością intelektualną.

Uczelnie uczestniczące w projekcie będą prowadzić rekrutację na ten kierunek indywidualnie; na każdej z nich przewidziano przyjęcie 30 osób. Studenci będą realizować wspólny program kształcenia. Pierwsze trzy semestry spędzą w macierzystej uczelni, następne trzy będą realizowane kolejno: na PŁ, PW i WAT. Dyplomowy semestr zorganizowany zostanie w macierzystej uczelni. Absolwenci otrzymają wspólny dyplom ukończenia studiów inżynierskich trzech uczelni. (PAP)

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024