Niemiecka firma RPE z Rostoku chce wybudować w Drawsku Pomorskim zakład produkcji biopaliw. Na przekazanie niemieckiej firmie 12 ha ziemi w użytkowanie wieczyste zgodzili się już drawscy radni.

Działka, którą zaoferowała gmina, leży w pobliżu drogi krajowej do Szczecina, w bezpośrednim sąsiedztwie przeładunkowej rampy kolejowej. W zakładzie znajdzie zatrudnienie około 50 osób. Surowcem do produkcji ma być drewno oraz masa roślinna pochodząca z uprawy zmodyfikowanej wierzby energetycznej.

Zaawansowany technologicznie kompleks ma mieć wartość ponad 35 mln euro. Podobną fabrykę Niemcy otworzyli na początku tego roku pod Hamburgiem.

eko-lokator 250 x 300

Projekt uzyskał certyfikat bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Niebawem rozpoczną się badania gruntu, na którym stanąć ma fabryka. Po jej wybudowaniu powstanie polska spółka z o. o., która zarządzała będzie zakładem. Produkowane tu biopaliwo przeznaczone będzie na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, dla zakładów chemicznych oraz dla stacji paliw, dla silników diesla.

źródło: gk24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj