Niemiecka firma RPE z Rostoku chce wybudować w Drawsku Pomorskim zakład produkcji biopaliw. Na przekazanie niemieckiej firmie 12 ha ziemi w użytkowanie wieczyste zgodzili się już drawscy radni.

Działka, którą zaoferowała gmina, leży w pobliżu drogi krajowej do Szczecina, w bezpośrednim sąsiedztwie przeładunkowej rampy kolejowej. W zakładzie znajdzie zatrudnienie około 50 osób. Surowcem do produkcji ma być drewno oraz masa roślinna pochodząca z uprawy zmodyfikowanej wierzby energetycznej.

Zaawansowany technologicznie kompleks ma mieć wartość ponad 35 mln euro. Podobną fabrykę Niemcy otworzyli na początku tego roku pod Hamburgiem.

Projekt uzyskał certyfikat bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Niebawem rozpoczną się badania gruntu, na którym stanąć ma fabryka. Po jej wybudowaniu powstanie polska spółka z o. o., która zarządzała będzie zakładem. Produkowane tu biopaliwo przeznaczone będzie na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, dla zakładów chemicznych oraz dla stacji paliw, dla silników diesla.

źródło: gk24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj