Kilka osób, wśród nich 8-letnie dziecko, odniosło obrażenia podczas starć pomiędzy policją a mieszkańcami Marigliano pod Neapolem, broniącymi bramy składowiska odpadów.

Tłum mieszańców blokowało bramę składowiska, na które mają być zwożone śmieci z całego regionu Kampania. W gwałtownym proteście uczestniczyły całe rodziny; było wiele dzieci i kobiety w ciąży. Około tysiąca osób urządziło pikietę przed wjazdem na składowisko nie wpuszczając na jego teren śmieciarek i spychaczy. Doszło do starć z karabinierami, w których uczestniczyły także ciężarne kobiety. Dokładny bilans zamieszek nie jest jeszcze znany.

W całym regionie nie ustają ostre protesty w związku z ciężkim kryzysem, jaki tam wybuchł z powodu zalegania tysięcy ton odpadów. Blokowane są tory kolejowe na trasie z Neapolu do Rzymu. W zaśmieconych miasteczkach dochodzi do demonstracji. Mieszkańcy protestują zarówno przeciwko tonom odpadków, jak i planom stworzenia następnych wysypisk, które rozwiązałyby ten poważny problem. W akcji oczyszczania Kampanii uczestniczy wojsko.

źródło: PAP / onet.pl

Czytaj więcej

Skomentuj