Plaża w Świnoujściu jest najdłuższa i należy do najczystszych w karju. W najszerszym odcinku – od wydm do morza – ma ponad 100 metrów, i to czystego, białego piasku. A morze w tej części Wybrzeża jest wyjątkowo czyste i ciepłe. Latem jego temperatura waha się pomiędzy 21 a 23 stopnie.
Na szerokiej świnoujskiej plaży bezpiecznie może wypoczywać duża liczba turystów. W tym sezonie nad ich bezpieczeństwem będzie czuwało 26 ratowników wyposażonych w nowoczesny sprzęt. W kąpielisku jest też punkt pomocy medycznej, przygotowano także wjazdy dla osób niepełnosprawnych.
W tym roku miasto kolejny raz zostało uhonorowane Błękitną Flagą. To certyfikat przyznawany przez międzynarodowe jury kąpieliskom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Pod uwagę brane są m.in.: jakość wody, czystość i porządek na terenie kąpieliska. W tym roku Błękitną Flagę przyznano 27 kwietnia podczas posiedzenia jury w Kopenhadze. Oprócz Świnoujścia prawo do używania flagi otrzymało jeszcze siedem kąpielisk. W 2006 roku tylko dwie miejscowości miały do niej prawo – w tym właśnie Świnoujście.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj