Specjalne oznakowanie urządzeń z F-gazami oraz próżniowymi piankami izolacyjnymi VIP ma obowiązywać od grudnia tego roku. Inicjatywa organizacji APPLiA Polska ma ułatwić zakładom recyklingowym identyfikację przetwarzanego sprzętu.

Nowe oznaczenia będą umieszczone na tylnej ścianie AGD z pompami ciepła (suszarki do ubrań, pralki, pralko-suszarki i zmywarki) zawierającymi F-Gazy.

Symbole pojawią sie także na lodówkach i zamrażarkach produkowanych z wykorzystaniem innowacyjnej technologii izolacji panelami próżniowymi VIP. Oznaczenia te ułatwią identyfikację przy sortowaniu zużytego sprzętu w celu właściwego przetwarzania.

Nasz sprzęt wykorzystuje wiele innowacyjnych technologii i rozumiemy potrzebę dostarczenia właściwych informacji dla prawidłowego i efektywnego recyklingu sprzętu oddanego do przetworzenia. W tym celu rozwijamy dialog z firmami zajmującymi się przetwarzaniem i recyklingiem zużytego sprzętu – mówi Wojciech Konecki z APPLiA Polska.

Wprowadzenie oznaczeń ma za zadanie ułatwić zakładom przetwarzania identyfikację oraz recykling takich urządzeń w momencie przekazania ich do recyklingu. Członkowie APPLiA opracowują nowe symbole, które obowiązywać mają od grudnia tego roku. W ten sposób wychodzą naprzeciw założeniom gospodarki obiegu zamkniętego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj