Dziś we Wrocławiu rozpoczyna się dwudniowa XII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Kompleksowa Gospodarka Odpadami „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów w czasie kryzysu”.

W tym roku branża zajmująca się selektywną zbiórką, segregacją i recyklingiem odpadów staje w obliczu kryzysu gospodarczego. Nastąpiło gwałtowane załamanie rynku. Ceny surowców wtórnych spadły kilkakrotnie. Makulatura, plastik, metale skupowane są za bezcen. Wiele punktów skupu zamyka interes lub jest na krawędzi bankructwa, sortowanie zwalniają pracowników, brak chętnych do kupna surowców. Niewątpliwe można stwierdzić, że nastały ciężkie czasy dla gospodarki odpadami.

Jak nie stracić lat edukowania lokalnych społeczności w kierunku segregacji odpadów? Jak przetrwać kryzys? Na te pytania postarają się odpowiedzieć naukowcy i szerokie grono wybitnych praktyków zaproszonych na XII Ogólnopolską Konferencję Szkoleniową Kompleksowa Gospodarka Odpadami „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów w czasie kryzysu”. Wszystkie wnioski i postulaty, które wypłyną podczas spotkania zostaną spisane i wysłane do Ministerstwa Środowiska.

Konferencja ma stać się platformę wymiany doświadczeń w zakresie edukacji ekologicznej. Każdy uczestnik będzie mógł zaprezentować materiały edukacyjne wydane w swoim mieście czy firmie. Dodatkowym, istotnym elementem konferencji będzie wyjazd techniczny do największej w Polsce sortowni odpadów – Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ALBA S.A.

Organizatorem konferencji jest firma ABRYS z Poznania. Serwis www.komunalny.pl jest patronem medialnym imprezy.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj