Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Branża wod-kan zjechała do Lichenia

Branża wod-kan zjechała do Lichenia
Barbara Krawczyk
21.03.2015, o godz. 7:00
czas czytania: około 2 minut
0

Kluczowe problemy zmodernizowanych systemów wodociągów i kanalizacji zdominowały ogólnokrajową konferencję naukowo-techniczną „Człowiek – Woda – Środowisko”, która odbywała się w czwartek i piątek w Licheniu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Organizatorem spotkania, w którym wzięło udział ok. 150 osób z branży było Forum Dyskusyjne Wodociągi Polskie przy współpracy Instytutu Inżynierii Środowiska oraz wielu firm branżowych i przedsiębiorstw. Pierwszy dzień spotkania upłynął pod znakiem wykładów i rozmów nt. intensyfikacji prac nad unowocześnieniem infrastruktury wodociągów i kanalizacji. – Osiągnięcia krajowe nie odbiegają poziomem od wyników prac publikowanych na świecie, a w przypadku niektórych dyscyplin nawet je wyprzedzają – mówił prof. dr hab. inż. Marian Kwietniewski z Politechniki Warszawskiej omawiając aktualny stan i kierunki rozwoju w obszarze wodociągów i kanalizacji. Prof. Kwietniewski zwrócił jednak uwagę, że postęp w rozwoju poszczególnych grup zagadnień z branży wod-kan w kraju nie jest równomierny.

Z kolei Agnieszka Dybała-Kamińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie przedstawiła zasady weryfikacji jakości wody przeznaczonej do spożycia dla ludzi. – Dostawcy wody do picia odpowiadają zawsze za należytą jakość i bezpieczeństwo wody, którą wytwarzają – powiedziała. I dodała, że nadzór nad jakością wody, który sprawują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wymaga systematycznych przeglądów, analiz i kontroli sanitarnych i powinien obejmować cały system zaopatrzenia w wodę, w tym zasoby wodne i ujęcia, stacje uzdatniania, zbiorniki magazynowe i systemy dystrybucji. Zaznaczyła też, że najważniejsze znaczenie ma dokumentowanie wszystkich aspektów zarządzania jakością wody do picia. Zwróciła też uwagę, że w ciągu roku należy pobrać minimum 12 próbek lub liczba ta powinna wynosić 12 próbek na pięć tysięcy osób.

W drugim dniu konferencji dyskutowano m.in. o zanieczyszczeniu powietrza i jego ochronie na terenach oczyszczalni ścieków. Omówiono też problematykę związaną ze stratami wody.

Szersza relacja z konferencji ukaże się w kwietniowym wydaniu “Przeglądu Komunalnego”

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d pszok [25.07-28.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024