1 / 11

Z dnia na dzień w angielskim hrabstwie Kent pojawiła się nietypowa rzeźba architektoniczna. Opuszczony i zdewastowany budynek biurowy z lat 60. został wręcz „rozpakowany” przez artystę Alexa Chinnecka.

Brytyjski artysta Alex Chinneck pracę nad tym projektem prowadził w ścisłej tajemnicy. W jej rezultacie nagle i niespodziewanie pojawił się projekt podnoszący zapomniany obiekt do statusu dzieła sztuki publicznej. Gięte ściany i okna oraz „błyskawiczne zamki” sprawiają, że ​​rzeźba Alexa wymyka się konwencjonalnej materialności, tworząc z blachy i szkła niejako nowy materiał „tekstylny”, zaś sam budynek w niekonwencjonalny sposób otwiera się na publiczność, prezentując swoje wnętrze.

Alex Chinneck zastosował w biurowcu dwa olbrzymie „zamki błyskawiczne”. Podczas gdy jeden z nich pionowo dzieli elewację budynku, drugi poziomo przechodzi przez linię dachu. Niezwykłe łączenie struktur wprowadza do instalacji element surrealizmu.

– Projektuję zabawne, publiczne dzieła sztuki, które każdy może doświadczyć i cieszyć się z nich, zamieniając codzienność w niezwykłość – mówi o swojej pracy Chinneck.

Instalacja nosi nazwę “Otwarte dla publiczności”. Ma charakter tymczasowy, ponieważ wkrótce budynek zostanie zburzony. Artysta zachęca więc odwiedzających do obejrzenia go, dopóki jeszcze mogą.

Czytaj więcej

Skomentuj