1 / 11

Z dnia na dzień w angielskim hrabstwie Kent pojawiła się nietypowa rzeźba architektoniczna. Opuszczony i zdewastowany budynek biurowy z lat 60. został wręcz „rozpakowany” przez artystę Alexa Chinnecka.

Brytyjski artysta Alex Chinneck pracę nad tym projektem prowadził w ścisłej tajemnicy. W jej rezultacie nagle i niespodziewanie pojawił się projekt podnoszący zapomniany obiekt do statusu dzieła sztuki publicznej. Gięte ściany i okna oraz „błyskawiczne zamki” sprawiają, że ​​rzeźba Alexa wymyka się konwencjonalnej materialności, tworząc z blachy i szkła niejako nowy materiał „tekstylny”, zaś sam budynek w niekonwencjonalny sposób otwiera się na publiczność, prezentując swoje wnętrze.

Alex Chinneck zastosował w biurowcu dwa olbrzymie „zamki błyskawiczne”. Podczas gdy jeden z nich pionowo dzieli elewację budynku, drugi poziomo przechodzi przez linię dachu. Niezwykłe łączenie struktur wprowadza do instalacji element surrealizmu.

– Projektuję zabawne, publiczne dzieła sztuki, które każdy może doświadczyć i cieszyć się z nich, zamieniając codzienność w niezwykłość – mówi o swojej pracy Chinneck.

Instalacja nosi nazwę “Otwarte dla publiczności”. Ma charakter tymczasowy, ponieważ wkrótce budynek zostanie zburzony. Artysta zachęca więc odwiedzających do obejrzenia go, dopóki jeszcze mogą.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj