Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Brytyjski artysta "rozpakowuje" opuszczony biurowiec

Brytyjski artysta
Dominik Szymański
06.08.2018, o godz. 7:10
czas czytania: około 1 minuty
0

Z dnia na dzień w angielskim hrabstwie Kent pojawiła się nietypowa rzeźba architektoniczna. Opuszczony i zdewastowany budynek biurowy z lat 60. został wręcz „rozpakowany” przez artystę Alexa Chinnecka.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Brytyjski artysta Alex Chinneck pracę nad tym projektem prowadził w ścisłej tajemnicy. W jej rezultacie nagle i niespodziewanie pojawił się projekt podnoszący zapomniany obiekt do statusu dzieła sztuki publicznej. Gięte ściany i okna oraz „błyskawiczne zamki” sprawiają, że ​​rzeźba Alexa wymyka się konwencjonalnej materialności, tworząc z blachy i szkła niejako nowy materiał „tekstylny”, zaś sam budynek w niekonwencjonalny sposób otwiera się na publiczność, prezentując swoje wnętrze.

Alex Chinneck zastosował w biurowcu dwa olbrzymie „zamki błyskawiczne”. Podczas gdy jeden z nich pionowo dzieli elewację budynku, drugi poziomo przechodzi przez linię dachu. Niezwykłe łączenie struktur wprowadza do instalacji element surrealizmu.

– Projektuję zabawne, publiczne dzieła sztuki, które każdy może doświadczyć i cieszyć się z nich, zamieniając codzienność w niezwykłość – mówi o swojej pracy Chinneck.

Instalacja nosi nazwę “Otwarte dla publiczności”. Ma charakter tymczasowy, ponieważ wkrótce budynek zostanie zburzony. Artysta zachęca więc odwiedzających do obejrzenia go, dopóki jeszcze mogą.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024