1 / 10

Budowa bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zmierza ku końcowi. Prace w znacznej mierze przeniosły się do wnętrza budynków.

Trwa montaż urządzeń w bydgoskiej ekoelektrociepłowni, w tym teletechnicznych i technologicznych. Instalacje między budynkami są łączone tak, aby powstał jeden, sprawny i bezpieczny system. Piaszczyste, tymczasowe drogi przekształcają się w solidne, utwardzane drogi wewnętrzne. W przygotowaniu jest też rampa do hali rozładunkowej. W centralnej dyspozytorni, laboratoriach oraz w budynku administracyjno-edukacyjnym trwają już prace wykończeniowe.

– W obecnej chwili trwają, rozpoczęte już jakiś czas temu, prace mające na celu „spięcie” całej instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych – wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura. Zamontowane na swoich miejscach poszczególne aparaty i urządzenia, m.in. zbiorniki, pompy i eżektory łączone są rurociągami z różnych materiałów, od tworzyw sztucznych po stal nierdzewną. Montowane są też urządzenia kontrolne.

– Jesteśmy już na ostatniej prostej, ale nie zwalniamy tempa. Wszystkie wymienione prace mają na celu jak najszybsze zakończenie budowy ZTPOK, by móc rozpocząć próby – dodaje Mikołajski.

ZTPOK w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku pod koniec tego roku.

Czytaj więcej

Skomentuj