“Apeluję do mieszkańców Cieszyna, żeby jak najczęściej i jak najszybciej informować Straż Miejską o podrzuconych śmieciach. Wówczas jest duża szansa ustalenia i pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy zaśmiecenia” – tak zwraca się do mieszkańców burmistrz Cieszyna.

Burmistrz Bogdan Ficek w wydanym komunikacie namawia mieszkańców Cieszyna do pomocy w walce z osobami zaśmiecającymi miasto:

"Jednym z bardziej uciążliwych problemów, jaki pojawił się ostatnio na terenie Cieszyna, jest zaśmiecanie miejsc przeznaczonych do użytku publicznego, zwłaszcza poprzez podrzucanie śmieci do lub obok koszy ulicznych, podwórek gospodarczych na kontenery, na tereny przystanków autobusowych, pobocza dróg, czy do parków. Wprawdzie Straż Miejska walczy z problemem, o czym świadczą chociażby 33 mandaty karne nałożone w ostatnim okresie (od 1.04 do 30.06.2009r) za zanieczyszczenie terenów, to jednak w większości przypadków strażnikom nie udaje się ustalić sprawców podrzucania śmieci. W takich przypadkach to władający terenem jest zobowiązany do ich uprzątnięcia.

Apeluję więc do mieszkańców Cieszyna, żeby jak najczęściej i jak najszybciej informować Straż Miejską o podrzuconych śmieciach. Wówczas jest duża szansa ustalenia i pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy zaśmiecenia.

Właśnie dzięki takim zgłoszeniom w ostatnim czasie udało się strażnikom ustalić i ukarać osoby, które podrzuciły śmieci na poboczach ulic: Ustrońskiej, Zagrodowej, do i obok kubłów ulicznych przy Menniczej i Zamkowej, czy obok Punktu skupu złomu przy ul. Ks. Świeżego.

Innym dokuczliwym problemem jest zanieczyszczanie przez psy chodników, ulic czy placów zabaw. Warto pamiętać, że właściciel psa ma obowiązek posprzątać po swoim pupilku. Niestety, jak to każdy może sam zobaczyć, są tacy, którzy nie przestrzegają regulaminu. Zwracam się z prośbą do Państwa o piętnowanie takich przypadków, zwracanie uwagi właścicielom psów, a nawet zgłaszanie Straży Miejskiej (np. pod bezpłatny nr telefonu 986).

Tylko wspólny wysiłek służb porządkowych oraz mieszkańców pozwoli uporać się z problemem podrzucania śmieci i zanieczyszczania psimi odchodami naszego pięknego Cieszyna" – tak kończy swój apel Bogdan Ficek.

źródło: cieszyn.pl

Czytaj więcej

Skomentuj